Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Ковалець – найкращий тренер 20-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


«Оболонь-Бровар» взимку практично не змінила свій склад, тому чого було очікувати від команди в першому весняному офіційному поєдинку – важко було сказати. А тут ще й суперник – претендент на підвищення в класі «Металіст 1925», розлючений поразкою від дніпрян в минулому турі. У насиченому боротьбою протистоянні все вирішив єдиний гол, і його записали на свій рахунок саме «пивовари»
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Оболоні-Бровар» Сергій Ковалець. Його підопічні зуміли обіграти «Металіст 1925» (1:0), максимально наблизившись до трійки лідерів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Матч п’ятої та другої команд ліги на той момент не міг не бути центральним у турі, а друга в сезоні перемога в чемпіонаті над харків’янами підтвердила реноме киян як «грози авторитетів». «Оболонь-Бровар» більше не бореться за збереження першолігової прописки, як це було ще в минулому сезоні. Вона вже відбирає очки у всіх фаворитів і сама цілком реально втручається в боротьбу за підвищення в класі.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Були свої втрати й у господарів, але треба визнати, що кадрова ситуація гостей була гіршою. Через дискваліфікації не змогли зіграти провідний захисник Поспєлов та новий центрхав Гранкін, а вже по ходу матчу травмувався провідний диспетчер команди, універсальний півзахисник Романов.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Награний склад оболонців передбачав можливість задіяти награні зв’язки на противагу суперникам, у яких передбачались проблеми у центральній вісі. Тим не менш, були деякі несподівані кроки Ковальця. Так, він довірився молодому Степаненку, випустивши його у зв’язці трьох захисників поруч із лінійними фланговими гравцями – той не підвів. Також тренерський штаб киян вибрав Деребчинського на вістрі атаки, що дозволило нав’язати боротьбу суперникам і виграти верхові м’ячі.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Побудова киян була досить цікавою: її можна охарактеризувати як 5-4-1, яка переходила у 3-4-3 у фазі атаки та 5-2-3 у грі при довгих передачах. Попри те, що у суперника потужна група атаки, кияни змогли її зв’язати, а також перекрили суперникам можливість загострювати. Тож, попри перевагу в володінні м’ячем, гості створили не так багато нагод забити, зігравши у досить енергозатратний футбол.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це четверта поспіль перемога оболонців, вони не програють вісім турів ще із вересня місяця. Воротар киян Федорівський не пропускає 270 хвилин (три матчі). Уже зараз в активі «пивоварів» 38 очок – це більше, ніж вони змогли набрати за весь минулий сезон у цілому.
Лауреат 20-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Сергій Ковалець («Оболонь-Бровар»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

28.03.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429