Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Ковалець – найкращий тренер 15-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20

За неймовірної щільності в таблиці в кожному турі ПФЛ є по 2-3 матчі підвищеної уваги. Одним із таких був поєдинок «Оболонь-Бровар» – «Агробізнес», який волею календаря відбувався останнім в першому колі чемпіонату. Його переможець зрівнювався з харків’янами й розділяв би з ними лідерство.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер київської «Оболоні-Бровар» Сергій Ковалець. Його підопічні на своєму полі переграли «Агробізнес» (2:1), розділяючи перше-друге місця в турнірній таблиці.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Матч за перше місце – не більше й не менше. В умовах високої конкуренції, знаючи результати інших матчів, кожен із суперників повинен був вигравати, щоб не відстати в пелетоні та не втратити своїх позицій, адже до зимової перерви лишається вже чотири тури. Гості були в непоганій формі, вигравши свої останні матчі, отже, важливість, конкурентність і значення протистояння – на найвищому рівні.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів були втрати, але всі – давні, до них був час адаптуватися. Оболонці все ще не могли розраховувати на воротаря Литвиненка, півзахисників Гурмака та Савченка. Щойно відновився центрхав Валєєв, але, судячи зі всього, тренерський штаб не ризикнув його задіяти, даючи час на відновлення та набирання форми. Стосовно гостей, їхній склад був бойовим.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

В останніх турах «Оболонь-Бровар» не вдавалася до значних перестановок, три тури поспіль залишався незмінним стартовий склад (Ковалець не став його змінювати навіть після програного матчу в Харкові). В цілому, склад є типовим, але особливості комплектації команди призводять до використання правого захисника Майданевича ліворуч, а номінального лівого захисника Бровченка – в центрі півзахисту.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Оболонська команда – одна з небагатьох у ПФЛ, яка системно використовує гру в три центральних захисники. Узагальнюючи, це схема 5-4-1 (два центрхави й два вінгери під єдиним висунутим вперед форвардом). Насправді ж у грі з м’ячем високо грають відразу троє гравців, у грі без м’яча компактно «сідають» усі польові футболісти. Налагодивши захист, Ковалець створив ефективний колектив, який вміє зіграти раціонально. Навіть втративши одну заміну (вимушена зворотна), він випустив в підсумку тих гравців, які розігнали й завершили переможну атаку (початкова робота Слободяна, гол – Гуті).

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки в Харкові в дуже важливому матчі з безпосередніми конкурентами оболонці тільки започатковують свою нову серію, але є що відзначити за підсумками матчу з «Агробізнесом». «Оболонь-Бровар» все ще не програвала вдома в рамках чемпіонату (5 перемог і 3 нічиї, м’ячі 17:9). Похвальна риса для команди, яка в столиці зайняла свою «нішу» й має власного вболівальника..

Лауреат 15-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Сергій Ковалець («Оболонь-Бровар»)

Середній бал – 4,6

27.10.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429