Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Ковалець – найкращий тренер 10-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

До звітного туру «Рух» підійшов лідером із 4-матчевою переможною серією, а «Оболонь-Бровар» – єдиною в дивізіоні непереможною командою. Чиясь серія мала обірватися за підсумками туру: попри активну гру та велику кількість ударів, львів’яни поступилися киянам і втратили перше місце.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Оболоні-Бровар» Сергій Ковалець. Його підопічні мінімально обіграли на виїзді «Рух», тож тепер розділяють 1-2 місця з «Агробізнесом».

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для оболонців це був надважливий виїзд до потужно укомплектованої команди, яка успішно застосовує різні тактики та проводить найсильніший сезон за час виступів у Першій лізі. Перемога у Львові відкривала киянам можливість замахнутися за лідерство (в випадку осічки конкурентів – можливо, навіть одноосібне).

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Оболонь» підійшла до туру в бойовому складі: до втрат можна віднести хіба що двох центральних півзахисників – Слободяна-молодшого (пошкодження) та Корнєва (допомагає резервному складу в Другій лізі). По ходу гри додалася проблема правого флангу, тому що був вилучений Єфремов. Щодо господарів, то у них все ще знаходиться в лазареті Каленчук – провідний півзахисник, який вже давно поза грою.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Склад киян повністю повторив той, який в минулому турі здобув мінімальну перемогу над «Чорноморцем» – трійка центральних захисників у складі Коваленка, Терехова та Безуглого, фулбеки Єфремов і Шевченко, пара центральних півзахисників Покотилюк і Валєєв, вінгери Мединський і Гуськов, колишній форвард «Руху» Батальський на вістрі.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Обидві команди успішно награли схему гри в три центрбеки, але якщо «Рух» цього разу відійшов на користь побудови 4-3-3 (варіант 4-3-2-1 або навіть 4-1-4-1), то «Оболонь-Бровар» успішно застосувала вже звичну для себе побудову 5-4-1 (варіант 5-2-3 у фазі гри з м’ячем). Така схема, з одного боку, дещо нівелювала козирі господарів у позиційних атаках, а з іншого – дала змогу фланговим гравцям оминати зони посиленого пресингу, швидше виходити в контратаки. Навіть у меншості ця схема не підвела гостей.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Тепер офіційно: «Оболонь-Бровар» залишається останньою командою в поточному чемпіонаті Першої ліги, яка не зазнавала поразок у новому сезоні. У чемпіонаті та кубку показники киян – 7 перемог і 4 нічиї, співвідношення м’ячів – 18:9. Ця успішна безпрограшна серія дозволила оболонцям зрівнятися з «Агробізнесом» на 1-2 місцях із чудовими шансами на медальну гонку.

Лауреат 10-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Сергій Ковалець («Оболонь-Бровар»)

Середній бал – 4,8

23.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429