Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Карпенко – найкращий тренер 11-го туру VBET UA Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Перший же весняний тур після зимової паузи подарував у VBET UA Другій протистояння першої та другої команд. І ми можемо тільки підсумувати, що лідер впевнено та безапеляційно довів свою перевагу над переслідувачами, вдруге в сезоні перегравши їх без пропущених м’ячів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер бузівської «Ниви» Сергій Карпенко. Його підопічні завдали виїзної поразки одеському «Реалу Фармі» (4:0), перевагу над найближчими переслідувачами до 10 очок.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Реал Фарма» ‒ найближчий переслідувач бузівчан. Зважаючи на те, що в заключному матчі 2022 року «Нива» вперше втратила очки (поступившись у перенесеному матчі «Металургу-2»), між суперниками було 7 очок. Якби підопічні Андрія Пархоменка, який взимку очолив одеситів, виграли, це відставання було б скорочене до більш реалістичного. Тим не менш, вдруге в сезоні «Нива» (Бузова) переграла цього суперника – з загальним рахунком 6:0. Такі реалії, така перевага лідера над іншими командами турніру.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Вважаємо кадрові втрати гостей суттєвими. Дискваліфікований провідний центральний півзахисник Зуєвич, травмовані фланговий оборонець Ярмак, центральний півзахисник Єременко та вінгер Головатенко. До того ж, господарі мали перевагу в свіжості (вони не долали майже 500 км відстані) та в мотиваційній складовій (це дебют нового головного тренера – досвідченого фахівця – при невеликому оновлені колективу без втрати зіграності).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відразу чотири зміни в стартовому складі провела «Нива» (Бузова) порівняно з останнім осіннім матчем – 1:2 від «Металурга-2». Замість Ярмака місце правого захисника зайняв номінальний півзахисник Сокол, Тарана на протилежному фланзі змінив Ткаченко, замість Зуєвича в центрі поля з’явився молодий Калінін, а Головатенка в стартовому складі замінив Сомов.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова схема «Ниви» (Бузова) ‒ 4-1-4-1 або 4-4-1-1. Цього разу тренерський штаб одночасно виставив двох нападників – Семенець діяв вище, більше покривав простір і виконував багато бігової роботи, Сомов грав глибше та ефективно просувався між лініями. Окремо варто відзначити ефективність команди в роботі на стандартах – жоден учасник не забив більше після пенальті, штрафних, кутових і аутів.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Відзначимо, що «Нива» (Бузова) взагалі не втрачала очок до листопада місяця – до першого матчу перед відпустками. Наразі ж виграла перший весняний матч, закривши надуспішну осінь поразкою. Команда під керівництвом найкращого тренера Другої ліги 2022 року Карпенка забила найбільше, пропустила найменше, утримує лідерство за номінаціями «найкращий бомбардир», «найкращий асистент», «найкращий за системою гол+пас», «голкіпер із найбільшою кількістю “сухих” матчів».

Лауреат 11-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Сергій Карпенко («Нива» Бузова)
Середній бал – 4,8

08.04.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429