Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Карпенко – найкращий тренер 10-го туру VBET UA Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Одна з інтриг першої частини сезону в Другій лізі вирішилася достроково – бузівська «Нива» з безпрограшною серією взагалі без втрати очок (!) достроково гарантувала собі «зимове чемпіонство». Втім, заключним акордом мало стати обласне дербі з «Чайкою», розгромна перемога над якою на старті сезону показала великі амбіції дебютантів змагань.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер бузівської «Ниви» Сергій Карпенко. Його підопічні завдали виїзної поразки борщагівській «Чайці» (4:0), забезпечивши собі 7-очкову перевагу над найближчими переслідувачами.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Чайка» ‒ один із старожилів дивізіону, проте з «Нивою» давно знайома – це географічні сусіди, існують численні кадрові перетини, досвід матчів на традиційних зимових турнірах, а також пряма конкуренція в боротьбі за вищі місця, медалі та підвищення в класі. Розгромна перемога 3:0 у стартовому турі дала бузівчанам відчуття лідерства й на цьому рівні.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

До дербі з лідером «Чайка» підійшла з численними кадровими втратами, експериментальним стартовим складом і лише чотирма гравцями в запасі. Навіть при тому, що в самої «Ниви» були певні проблеми з деким із потенційно основних футболістів, визнаємо, що в гіршій ситуації знаходилися саме господарі поля.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Три зміни, порівняно з попереднім матчем, провів тренерський штаб «Ниви». Це зумовлено з тим, що команда з Київщини минулого тижня подолала досить суттєву відстань задля виїзної гри з ФК «Хуст», а через тиждень їй ще грати перенесений матч. Отже, Миколаюка праворуч у півзахисті замінив Захаревич, замість Скепського вийшов Головатенко, а провідного нападника Сомова замінив досвідчений цьогорічний новачок Семенець.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Замість звичайної схеми 4-1-4-1 цього разу «Нива» вийшла з двома форвардами (Семенця з глибини підтримував Тименко, Головатенко розмістився на його місці лівого вінгера). Під час атак відразу четверо гравців висувалося вперед у бузівчан. Після 0:0 в першому таймі «Нива» не збавила обертів і ще й вдало провела заміни. Провідні півзахисник і нападник – Скепський і Сомов – ще й встигли забити по одному м’ячу, причому, до трьох із чотирьох голів гостей безпосередньо причетні джокери.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поступ «Ниви» вражає: дев’ята поспіль перемога, четверта з них – із розгромним рахунком. Забивши за два м’ячі «Чайці» сім м’ячів без відповіді, бузівська команда довела невипадковість лідерських амбіцій і наростила відрив від найближчого переслідувача до семи очок. У заключному матчі – переносі з молодим складом «Металурга-2» ‒ «Нива» зможе навіть поліпшити свою перевагу.

Лауреат 10-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Тренер туру – Сергій Карпенко («Нива» Бузова)

Середній бал – 4,6

07.11.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429