Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Даценко – найкращий тренер 13-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

У матчі двох дебютантів Другої ліги очевидним фаворитом була «Дружба» ‒ лідер, більш титулований на аматорському рівні та зібраний без простою в 1,5 роки. Проте несподівано для всіх гості із Чернігівщини вистояли в Кагарлику, перервавши переможну серію «Дружби» після п’яти виграних домашніх зустрічей.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Кудрівка» Сергій Даценко. Його підопічні досягнули стратегічно важливої нічиєї з лідером – мирівською «Дружбою» (0:0 у виїзному матчі), максимально загостривши чемпіонську інтригу.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суперники вперше зустрічалися в офіційних матчах, але при цьому знали один одного як по контрольних матчах і міжсезонних турнірах, так і за численними кадровими перетинами. «Дружба», маючи 4-5 очок переваги над переслідувачами, повинна була вигравати, щоб не похитнути, а то й закріпити, свою перевагу. Насправді ж ФК «Кудрівка» першою в Другій лізі зуміла не програти в Кагарлику. Зокрема, зупинивши свого колишнього лідера атак Грищенка.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди втратили чимало гравців. «Дружба» ‒ воротаря Бабійчука, захисника Юречка, півзахисників Казакова та Недолю (давня травма). ФК «Кудрівка» ‒ захисників Лещенка та Щедракова, півзахисників Жикола та Зубашівського. Зважаючи на меншу «глибину складу», ці втрати для гостей були суттєвішими.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Кудрівчани творчо підійшли до переосмислення окремих позицій. Зважаючи на втрату кількох гравців у захисті, ліворуч на фланзі оборони довелося використати атакувального гравця Гармаша (причому він уже кілька турів виконує функції латераля). При цьому в центр переведені вимушено кілька флангових оборонців – і це без втрати якості захисних дій.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Кудрівка» належить до керованих, тактично грамотних колективів. Під час сезону вона кілька разів змінювала свою тактику, після 4-1-4-1/4-3-3 перейшовши до формації 5-4-1/3-4-3. Дозволяє це робити наявність кількових ключових гравців у кожній лінії, а також якісна робота тренерського штабу, який постарався зробити максимально плавних вихід команди з 1,5-річної паузи за рахунок різноманітних виставкових турнірів і регіональних змагань.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Про стабільні результати поки не говоримо, проте відзначимо, що другий матч поспіль ФК «Кудрівка» не програє на виїзді та загалом досить розкуто грає на чужих полях (сім очок із 20-ти здобуто саме в гостях). Ну й окремим досягненням є гідна гра проти лідера на його полі, незважаючи на очевидні кадрові проблеми на ключових ігрових вузлах.

Лауреат 13-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Сергій Даценко (ПФК «Кудрівка»)
Середній бал – 4,6

17.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429