Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Руслан Забранський – найкращий тренер 29-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

У Першій лізі неймовірно напружена боротьба як за медалі, так за уникнення вильоту. Кожна команда намагається боротися за очки, незалежно від свого положення. Тому перемога десятої команди поточного сезону над одним із претендентів на медалі стала найбільшою сенсацією туру.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв» Руслан Забранський. Його підопічні зуміли здобути вольову перемогу (2:1) у матчі 29-го туру, скоротивши відставання від конкурентів із верхньої половини таблиці.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

ФК «Полтава» – історично непростий суперник для «корабелів», на своєму полі вони раніше його ніколи не обігрували. До того ж, підсумок зустрічі мав надзвичайне значення для групи лідерів. Вперше за 21 тур полтавський клуб поступився другим місцем, тож тепер не вони, а «Інгулець» є найголовнішим переслідувачем «Арсеналу».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Найголовнішою втратою миколаївців була дискваліфікація півзахисника Рогозинського, якого останнім часом використовували на проблемній позиції лівого оборонця. Через це довелося відряджати туди номінального форварда Берка, котрий рік тому був випробуваний на цій точці поля. Відзначимо, що у суперників було більше дискваліфікованих, та й загалом склад відмінний від оптимального.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

МФК «Миколаїв» використовує досить награний склад, який практично не мінявся в останніх успішних матчах. Однак привертає увагу практика, коли тренерський штаб опирається на універсалізм гравців. Так, флангових оборонців системно грають півзахисники (про лівий фланг ми говорили, праворуч це – Попов). Маючи широкий кадровий вибір (враховуємо й наявну в клубу резервну друголігову команду), це свідчить про невдоволення «кадровими» крайніми захисниками.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

МФК «Миколаїв» лишається прихильником схеми 4-1-4-1 – при ній група атаки мобільна й постійно міняється позиціями, а в півзахисті схема урівноважується лише одним опорником – Дмитренком, над яким діють два вільніших атакувальних хавбеки. У матчі з полтавцями саме кількісна перевага перед фінальною третиною поля мала вирішальне значення – господарі пресингували великими силами, тому й спромоглися натиснути на редут гостей і досягнути вольової перемоги.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це вже третя поспіль перемога миколаївців після прикрої розгромної поразки від «Інгульця», яка викликала шквал критики стосовно оборони та спортивності окремих виконавців. Для МФК «Миколаїв» це один із найуспішніших відрізків у сезоні, який, на жаль, був розділений на окремі частинки через загальну нестабільність колективу. А виграш у ФК «Полтава» – перший у сезоні для миколаївців випадок, коли вони відібрали очки у когось із нинішньої трійки фаворитів.

Лауреат 29-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Руслан Забранський (МФК «Миколаїв»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

24.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429