Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Руслан Скидан – найкращий тренер 14-го туру VBET UA Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Якщо «Нива» (Бузова) вже в цьому турі здобула математично підтверджене обґрунтування дострокового підвищення в класі, то її переслідувачі ввійшли в фазу максимального загострення турнірної інтриги. Всі головні претенденти на медалі програли – причому, своїм безпосереднім конкурентам, які раніше трималися в переслідувачах. В очній боротьбі на Житомирщині ПФК «Звягель» переграв вінничан і вперше в сезоні ввійшов у трійку найкращих.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ПФК «Звягель» Руслан Скидан. Його підопічні завдали домашньої поразки вінницькій «Ниві» (1:0), що безпосередньо вплинуло на медальну боротьбу та навіть дострокове чемпіонство.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був один із ключових матчів туру та квітня в цілому: друга команда першості завітала в Житомирську область, у «Ниви» (Вінниця) тривала семиматчева безпрограшна серія, яка тривала ще з першої половини жовтня 2022 року. До того ж, у першому колі в Вінниці господарі переграли ПФК «Звягель» ‒ 3:2, а очні зустрічі при визначенні м’ячів є пріоритетним показником.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Номінально у «Звягеля» не було кадрових проблем – у заявку на матч не потрапив тільки юний Бондаренко, вперше після травми в запасі був оборонець Кузнєцов, а півзахисник Ващишин навіть вийшов у старті. Звичайно, ми розуміємо, що насправді ці двоє гравців ще набирають форму після тривалого відновлення. А от у «Ниви» була суттєва втрата: через перебір карток тур пропускав основний центрхав вінничан Шевчук, а також не міг керувати командою з технічної зони головний тренер Остапенко.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після вдалого виїзду в пристоличну Бучу (1:1 із бузівською «Нивою») звягельські тренери провели дві зміни в стартовому складі. Досвідченого Павленка в центрі півзахисту замінив Ващишин (з номінальним переведенням схеми з 4-2-3-1 на 4-1-4-1), а нападника Бамболю – Майтак. Це саме він скинув м’яча після ауту під гол Гаврилюка в ворота лідера.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова формація ПФК «Звягель» ‒ 4-5-1, проте її реалізація від туру до туру залежить від суперника. В домашньому матчі з вінницькою «Нивою», наприклад, вийшло одночасно не два опорники, а більш креативні півзахисники – Ващишин і Авер’янов. Це давало команді перевагу на рубежі чужого карного майданчику, а також коли треба було віддавати загострювальні передачі між лініями. До слова, сміливе рішення кинути в основу Ващишина спрацювало – він віддав гольову передачу на Фесенка.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вийти на третє місце ПФК «Звягель» зумів, передовсім, завдяки ігровій стабільності, прогнозованості та логічній послідовності побудови стартового складу та пильного ставлення до можливостей наявних кадрів. Найдовша безпрограшна серія, яка триває на даний момент – якраз у звягельців (5 турів без поразок, +4=1‒0; 8:2). До слова, перемога над вінницькою «Нивою» ‒ найближчим переслідувачем лідера – дозволила говорити, що бузівська «Нива» (з урахуванням гарантованих трьох очок за технічну перемогу над «Рубіконом») достроково забезпечує собі підвищення в класі.

Лауреат 14-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Руслан Скидан (ПФК «Звягель»)
Середній бал – 4,8

30.04.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429