Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Руслан Ротань – найкращий тренер 26-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Один із важливих матчів відбувався в Ковалівці. В боротьбі за Лігу конференцій ФК «Олександрія» є фаворитом, але систематичні перемоги конкурентів не давали до цього їй піти в відрив. Навіть «Колос», ідучи прямо слідом за командою Ротаня, відставав на шість очок. Це був шанс ковалівців рішуче повернутися в боротьбу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ФК «Олександрія» Руслан Ротань. Його підопічні обіграли ковалівський «Колос» (2:0 на чужому полі) в матчі єврокубкової важливості.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Колос» мав рідкісний шанс скоротити відставання від олександрійців до реалістичного, тим більше, конкуренти в останніх турах були успішними. Проте натомість підопічні Ротаня здобули третю перемогу під його керівництвом. До слова, ФК «Олександрія» втретє поспіль виграла в ковалівців, не втрачає очок в матчах проти них від 2021 року та вперше досягнула позитивного балансу ігор із цим суперником.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

В олександрійців були втрати, які можна вважати суттєвими – з різних причин цей виїзд пропустили захисник Цуріков, півзахисники Рибалка, Калитвинцев, Третьяков і нападник Волошин. Втрати «Колоса» ‒ нападник Безбородько, півзахисник Смирний, оборонець Гончаренко. На безпосередній боєздатності ці втрати не позначилися, проте примусили тренерів піти на деякі зміни.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

ФК «Олександрія» ‒ під тиском результату та складного графіку. Команда здійснила переїзд за маршрутом Олександрія-Ужгород-Ковалівка та посеред тижня догравала більше 80 хвилин матчу з СК «Дніпро-1». Порівняно з тією незвичайною грою не вийшли опорник Рибалка та вінгер Кожушко, натомість з’явилися універсал півзахисту Мустафаєв і форвард Кулаков. За відсутності травмованого Цурікова місце лівого захисника займав номінальний опорник Копина, а відсутність одночасно Третьякова та Калитвинцева компенсував правий оборонець Мірошниченко.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Олександрія» системно використовує схему 4-1-4-1, проте кожен раз креативно підходить до суперника. Цього разу, наприклад, завдяки швидкості та креативності Ковальця, Мірошниченка, Мустафаєва гості ефективно долали ешелоновані дволінійні редути суперників, а швидкісні рейди цих гравців розтягували відстань між гравцями «Колоса», провокуючи відкривання зон. При номінальній перевазі господарів у володінні, кількості атакувальних спроб і ударів небезпечніше зіграли саме гості.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК «Олександрія» під керівництвом Ротаня зіграла 13 матчів (+3=9‒1), причому в останніх чотирьох турах не програє – по дві перемоги та нічиї. Зважаючи на успіхи конкурентів, для олександрійців було критично важливо виграти в Ковалівці, і ось результат – 7-очковий відрив від найближчих переслідувачів. Комфорт на п’ятій сходинці турнірної таблиці.

Лауреат 26-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Руслан Ротань (ФК «Олександрія»)
Середній бал – 4,6

15.05.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429