Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Руслан Костишин – найкращий тренер 18-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


Їхнє протистояння (очне й заочне) тягнеться ще із аматорських часів. Обидві команди були серед найпомітніших учасників чемпіонату ААФУ, потім синхронно, після першого ж сезону від здобуття професіонального статусу, вийшли із Другої ліги в Першу, а тепер – і знову разом – вважаються вже помітними претендентами на найвищі місця на цьому рівні. Тому протистояння між цими суперниками може фігурально називатися «матчем за шість очок», а перемога в ньому – стратегічно важлива та турнірно вагома. Тож «Колос», який вперше за час протистояння виграв у Петровому, здобув особливо цінні очки.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Колоса» Руслан Костишин. Його підопічні зуміли обіграти «Інгулець» на його полі, завдяки чому зимуватимуть четвертими із дещо скороченим відставанням від трійки лідерів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Тут варто враховувати навіть не лише турнірну ситуацію (а вона вирізняла матч на фоні протистоянь туру як центральний), а й історичні протистояння. «Інгулець» був успішнішим у цій парі, до того ж, цього сезону вибив «Колос» із Кубка України, вийшовши у підсумку в цьому турнірі в весняну частину змагань. Тож для ковалівців матч був особливо важливим, перемога в ньому дозволила взяти реванш у цього суперника і скоротити відставання від лучан і третього місця із шести очок до чотирьох.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У гостей були свої втрати, часом – дошкульні, але все ж кадрова обстановка у суперників була гіршою. Особливо постраждала оборона «Інгульця» – дискваліфікований центрбек Кучеренко, давно травмовані фланговий захисник Балан і центральний захисник Павлов. Були й інші втрати.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з матчем минулого туру проти «Балкан», який завершився нульовою нічиєю та дещо розчарував стосовно завершення атак, «Колос» провів відразу три заміни у стартовому складі. На правий фланг оборони повернувся Сахневич, який пропустив кілька матчів через пошкодження. Замість Кізілатеша вийшов Нехтій – номінально під нападниками, на ділі – з широкими повноваженнями, граючи по всій ширині атаки. А Бондаренка на вістрі змінив Лисенко. Уже давно знайшов свою нову кваліфікацію в «Колосі» Гавриш – більше відомий як центральний півзахисник, він тепер грає в обороні.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Номінальна схема «Колоса» на матч у Петровому – 4-2-3-1, однак у фазі атаки тріо Ільїн – Нехтій – Морозко діяло досить високо, тож Лисенко мав регулярну підтримку на чужій половині поля. По ходу матчу, за сприятливого рахунку, ковалівці провели заміну в перерві, замість Нехтія випустивши «чистого» центрхава Поздєєва (таким чином, Задоя та Мілько отримали суттєву підтримку в центрі поля). А в кінці гри «Колос» майстерно освіжив групу атаки, таким чином, зберігаючи швидкість та маючи можливість пресингу вати.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Колос» – єдина команда в чемпіонаті, яка до завершення літньо-осінньої частини сезону підійшла без поразок. Вдало реваншувавшись перед «Інгульцем» за кубкову поразку, ковалівці здобули першу перемогу за останній місяць після трьох поспіль нічиїх. Як бачимо, позиції цієї команди міцні – в весну вона ввійде із реальними шансами на продовження медальної боротьби, і перемога в Ковалівці якраз особливо важлива.
Лауреат 18-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Руслан Костишин («Колос»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

19.11.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429