Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Роман Локтіонов – найкращий тренер 4-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2022/23.

Навіть попри несподівано прекрасний старт кременчуківців, вони не були очевидними фаворитами в дербі з «Гірником-Спорт». У гостей із сусіднього міста Горішні Плавні – досвідчений тренерський штаб, непоганий підбір футболістів, більшість із яких пройшли академії клубів УПЛ, та й загальноклубний досвід вищий. А на ділі Перша ліга вперше за три останніх роки отримала результат 7:0, який став рекордним для переможців і антирекордним для тих, хто програв.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер кременчуцького «Кремінь» Роман Локтіонов. Його підопічні обіграли горішньоплавненський «Гірник-Спорт» (7:0 в домашньому матчі), здобувши рекордну перемогу за всю історію виступів у Першій лізі.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Дербі з географічними сусідами – завжди хвилююче, а тим більше, «Кремінь» і «Гірник-Спорт» обрали схожі методи роботи та клубну філософію, акцентуючи увагу на відкриття та перезавантаження молодих футболістів. В останні роки в турнірному плані значно успішнішим був «Гірник-Спорт», і «Кремінь» уже 10 років не перегравав його з розгромним рахунком, а тим більше – таким. Рекордним в історії обох клубів.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до матчу в основних складах, але не можна було не враховувати значне вимушене оновлення їхніх ростерів. У цьому дербі грали дві напрочуд молоді, як для дорослого професіонального футболу, команди: середній вік задіяних «Кременем» гравців – 21,4, а «Гірником-Спорт» ‒ 22,1 роки.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Три зміни в стартовому складі провів «Кремінь» після програного черкаського матчу. Форварда Вівдича попереду замінив Куць (виконав свої тактичні завдання, проте загрозу воротам створювали інші гравці), замість Савицького вийшов Галата (таким чином, один із півзахисників поступився місцем нападнику в відтяжці – це додавало кількісної переваги при атаках), а в обороні тренерський штаб зважився на сміливу перестановку в центрі захисту (Пилипенка замінив дебютант Аркуша).

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-1-4-1 Локтіонов залишав гравцям простір для імпровізації. Особливо користувався цим Галата, який переміщався по всій ширині атаки, знаходив можливості підтримувати наступ із глибини й до свого голу з пенальті додав три (!) результативні передачі.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Кремінь» до цього зазнав першої поразки в новому сезоні (0:2 у Черкасах від ЛНЗ), отже, більш ніж гідно реабілітувався за невдалий результат у попередньому турі. Привертає увагу той факт, що два своїх домашніх матчі «Кремінь» виграв із загальним рахунком 10:1, при тому, що вперше грав у рідному місті («Скорук» у другому турі приймав у Петровому, зважаючи на організаційні питання з проведенням офіційних спортивних заходів у Полтавській області на початку нового сезону).

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру в Першій лізі»:
Роман Локтіонов («Кремінь» Кременчук)
Середній бал – 4,6

18.09.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429