Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Роман Гнатів – найкращий тренер 24-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 22-го туру Групи «А» та 25-го туру Групи «Б» української Другої ліги

Наближається до розв’язки друголіговий сезон, однак це не означає, що чемпіонат не спроможний здивувати. «Агробізнес», достроково виконавши найголовніше завдання, все одно збирався порадувати глядачів в обласному центрі, але натомість поступився «Скалі», яка зуміла виграти свій перший матч у весняній частині сезону.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Скали» Роман Гнатів. Його підопічні зуміли завдати поразки найголовнішому фавориту в боротьбі за золоті медалі, який достроково підвищився в класі, а до того не програвав 12 матчів ще з літа минулого року.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Довгоочікувана перемога стриян ще й статусна – «Агробізнес» був у затяжній безпрограшній серії й на емоційному підйомі після дострокового тріумфу. А дещо перебудований склад волочищан навпаки таїв додаткову небезпеку, адже гравці ротації та резервісти прагнуть максимально використати кінцівку сезону й довести тренерському штабу, що на них можна розраховувати й на новому рівні. Стосовно ж самих стриян, то останнім часом їхні конкуренти почали набирати, тож стратегічно важливо було виграти цей матч, аби «Скала» не відстала від групи середняків.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Через кадрові втрати «Скала» не змогла навіть повністю заповнити заявку на матч. Йдеться про напівоборонця атакувального плану Заїченка та оборонця Подоляка, який за потреби може зіграти й у нападі. Ще восени травми позбавили стриян можливості вдатися до послуг кількох цікавих гравців, яких тепер не вистачає попереду. І попри цю хронічну проблему, «Скала» зуміла забити двічі лідеру, що раніше вдавалося тільки «Прикарпаттю» та «Поліссю».

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Не вперше тренерському штабу доводиться експериментувати з гравцями та їхнім використанням. Цього разу дебютував новий захисник Штаненко, вперше у старті з’явився вінгер Цень, а також був використаний не за основною позицією Барнор (ганський центрхав був покликаний пресингувати попереду, граючи false nine).

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Маючи обмежений резерв, «Скала» мала витиснути максимум із своєї першопочаткової тактики – це вдалося, тому що в два м’ячі команда гостей повела ще до замін, закріпивши першотаймову перевагу вже невдовзі після відпочинку. Заміни були покликані на збереження потрібного темпу й бігової роботи, за рахунок чого стрийська команда мала змогу постійно пресингувати й ефективно діяти без м’яча.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це був перший цьогоріч виїзний матч, однак, якщо рахувати від осінньої частини сезону, маємо невеличку, але позитивну тенденцію. «Скала» не програє в гостях із жовтня минулого року впродовж трьох матчів (дві перемоги та нічия). Звісно, стабілізація результату в молодої команди попереду, але приємно, що вона розкуто грає в гостях, вдало використовуючи свою легкість та швидкість.

Лауреат 24-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Роман Гнатів («Скала»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

18.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429