Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Роман Гнатів – найкращий тренер 16-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Матч четвертої та п’ятої команд Групи «А» був центральним у звітному турі Другої ліги. Безперечно, на його перебігу та підсумку позначилися кадрові втрати гостей, які дуже постраждали від коронавірусного спалаху та низки травм. Але це не применшує турнірної значущості матчу «Карпати» (Галич) – «Епіцентр» (Дунаївці). За його підсумком гості перестали бути т.зв. «лідерами за втраченими», а господарі максимально наблизилися за очками до трійки лідерів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер галицьких «Карпат» Роман Гнатів. Його підопічні здолали безпосереднього конкурента – «Епіцентр» (1:0), здобувши четверту поспіль перемогу в Групі «А».

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У західній групі величезна щільність серед лідерів. Перед цим матчем між четвертим і п’ятим місцями було 5 очок різниці при тому, що в «Епіцентру» було три (!) матчі в запасі. Теоретично дунаєвецька команда могла навіть зрівнятися з лідерами, тож для неї матч проти галичан був тим самим «матчем за шість очок». Тим більше, «Епіцентр» переміг «Карпати» в першому колі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У номінальних господарів («Карпати» приймали дунаївчан на львівському стадіоні «Сокіл») навесні лише по разу виходили на заміну молоді атакувальні гравці Деда та Мердєєв, але, відверто кажучи, навіть ці втрати не дорівнюють кадровій недостачі «Епіцентру». Через перебір карток гру пропускав провідний захисник Бадло-молодший, а з різних причин у весняній частині сезоні гості не змогли поки що задіяти воротаря Чернобая, півзахисників Кіцака, Червонецького, Шпака. Це суттєві втрати, які обмежили вибір тренерів і дуже суттєво послабили захист і опорну зону.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вважається, що переможний склад не змінюють. Але за останніх 20 днів «Карпати» (Галич) проводили четвертий матч, отже, ротація напрошувалася. Після перемоги над «Рубіконом» Страшкевича в середній лінії замінив Козак, а Худоб’яка в атаці – Хомченко. Ці рішення дозволили зберегти свіжість креативної групи та посилили рухливість, мобільність півзахисту й атаки.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Знаючи, що «Епіцентр» – в принципі тактично гнучкий суперник, а після всіх кадрових втрат взагалі таїв у собі багато сюрпризів і непрогнозованих рішень, господарі зіграли за звичною для себе схемою (4-1-4-1 з переходом у 4-3-3 в фазі атаки). Особливо слід відзначити групу атаки, де постійні зміни позиціями та вривання в чужі зони від Хомченка та Бея задали одну з найважчих задач злагодженому захисту дунаївчан.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Карпати» (Галич) виграли чотири матчі поспіль із загальним рахунком 9:1. На своєму полі, попри те, що не грає, власне, в Галичі, ця команда залишається непереможною (5 перемог і 2 нічиї – при п’яти перемогах поспіль ще із середини вересня місяця). Набравши в 2021 році 12 очок (тільки одна команда в Групі «А» набрала більше – ФК «Ужгород» – 13 в п’яти матчах), галичани скоротили відставання від лідерів і можуть втрутитися в медальну боротьбу вже в наступних турах.

Лауреат 15-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Роман Гнатів («Карпати» Галич)

Середній бал – 4,4

10.04.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429