Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Павло Яковенко – найкращий тренер 10-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

У минулому турі обидва суперники зазнали прикрих поразок: харків’яни отримали три голи без відповіді, перервавши безпрограшну серію та поступившись вперше в сезоні, кияни на власному полі мінімально програли «Кристалу», в якого до цього взагалі не було очок. «Металіст 1925» втратив друге місце, звідки всерйоз загрожував одеситам відбором лідерства. А «Оболонь» знову опинилася впритул до передостанньої позиції. У поєдинку в селищі Високе, що під Харковом, на кону стояла дуже серйозна турнірна мотивація.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер київської «Оболоні» Павло Яковенко. Його підопічні здобули виїзну перемогу над «Металістом 1925» (1:0), уникнувши потрапляння назад у зону вильоту.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був перший виїзд оболонців під керівництвом головного тренера – й відразу примітний. Важливий для команди з огляду на ускладнене турнірне положення. Важливий для її суперників, які прагнули повернути собі статус-кво серед лідерів. І важливий особисто для Яковенка, блискуча кар’єра гравця в якого починалася саме Харкові. Цікава обставина: два останніх виїзди «Оболоні» до цього суперника завершилися поразками.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У харків’ян перед цим матчем були серйозні кадрові проблеми. Давно на лікарняному провідний креативний півзахисник Ямполь, випав Дмитренко, який щойно повернувся в гру, а також відсутня група молодих місцевих гравців на чолі з основним у минулому сезоні оборонцем Цвіренком. Проте ситуація у киян також була не оптимальною: дискваліфіковано досвідченого атакувального півзахисника Матяжа, через різні причини в грі не взяли участь фланговий універсал Бровченко, атакувальний півзахисник Гуті, центральні півзахисники Слободян-молодший і Улянченко, форвард Щебетун.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім туром (0:1 від «Кристалу») тренерський штаб провів чотири зміни в стартовому складі, які безпосередньо вплинули на розподіл ролей і насиченість у середині поля та в атаці. Так, Батальський, повернувшись після пошкодження, на вістрі атаки змінив Щебетуна. За відсутності Матяжа в центрі півзахисту з’явився новачок Лук’янчук, що дозволило посилити відбір і чорнову роботу. Замість Чідомере вийшов Майданевич – не вперше він виконує не зовсім притаманну собі роль інвертованого вінгера. А замість Загальського – центрхав Покотилюк, спроможний виконувати великі обсяги робіт у середині поля.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Оболонь», в цілому, зберігає притаманні їй ігрові схеми в рамках формації 4-5-1. Цього разу акцент був на щільність і надійність центрального плацдарму, що засвідчує вихід трьох кваліфікованих гравців для відпрацювання в поточній зоні. Відзначаємо, що новий наставник висловлює довіру досвідченому голкіперу Литвиненку, який до цього тривалий час лікувався й не грав, а також групі молодих гравців (Прокопенко, Мате, Чідомере), які раніше були лише на підступах до першої команди.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки що оболонці в процесі становлення, вони вчаться розуміти вимоги нового тренерського штабу та виконувати установки, направлені на підвищення ігрової дисципліни на полі, збільшення надійності та синхронності дій колективу. Наразі відзначаємо, що це перша виїзна перемога київської команди, адже попередні гостьові матчі в цьому чемпіонаті «Оболонь» програвала з мінімальною різницею, за умови більш чіткої гри маючи шанси брати там очки.

Лауреат 10-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Павло Яковенко («Оболонь» Київ)
Середній бал – 4,6

01.11.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429