Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Паулу Фонсека – найкращий тренер 10-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги сезону 2018/19


«Карпати» цього сезону встигли піднести кілька позитивних сюрпризів, зокрема, обігравши у Києві «Динамо», однак матч проти «Шахтаря» завершився для них тотальним розгромом – 1:6.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека. Його підопічні розгромили в виїзному матчі львів’ян, ставши першою командою в сезоні, яка забила більше п’яти м’ячів за гру.
1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Зрозумілі ігрові проблеми «Карпат», як і те, що «Шахтар» був очевидним фаворитом матчу, а його лідерству нічого не загрожувало (як для менш ніж третини дистанції, донеччани і так досягли дуже й дуже вагомої переваги над переслідувачами). Але та легкість, з якою атака лідера долала оборону господарів, вразила – це була одна із найбільш ефектних та переконливих перемог сезону.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
«Шахтар» провів планову ротацію на позиції воротаря та в центрі оборони, отримали свій шанс молоді таланти Фернандо та Майкон. Маючи на прицілі ще й найближчий єврокубковий матч, Паулу Фонсека вдало розподілив кадри, підтримав конкуренцію в складі шансом для молоді та провів кадрові експерименти без втрати очок.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб «гірників» провів кілька перестановок. Так, повернулися у стартовий склад досвідчені П’ятов та Ракицький, а універсал Матвієнко випробував уже третю для себе позицію – справа у захисті. Звісно, про перспективи такої перебудови є сенс говорити після більш презентативних матчів, але таку пробу можна вітати у зв’язку, в тому числі, й із потребами національної збірної.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Награна схема «Шахтаря» 4-2-3-1 дала команді компактність на своїй половині поля і величезну перевагу в швидкості на чужій. Гості у Львові були технічнішими, акуратнішими, гострішими. Заміни проводилися у плановому режимі – в тому числі, отримали практику Сіпріано (не грав з липня) та Кайоде (тільки починає входити в ритм після травми).
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Сьома поспіль перемога «Шахтаря» із загальним рахунком 24:4. Це найбільш видовищна, найрезультативніша та найефективніша команда Прем’єр-ліги на даний момент. Тотальна перевага, здобута у львівському матчі, підтверджує, що на внутрішній арені «гірники» є законодавцями мод та найбільш висококласним колективом.
Лауреат 10-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Паулу Фонсека («Шахтар»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

01.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429