Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Патрік ван Леувен – найкращий тренер 21-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Центральним матчем туру було протистояння на стадіоні «Динамо» імені В.В. Лобановського, де третя команда чемпіонату приймала другу. При цьому головний переслідувач лідера гостро потребував перемоги, щоб не відпустити «Шахтар» у відрив, а «Зоря» теж не мала можливості дати собі слабину, тому що цим могло скористатися «Динамо», щоб повернутися в трійку найкращих.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер луганської «Зорі» Патрік ван Леувен. Його підопічні обіграли у СК «Дніпро-1» (2:1 в умовно домашньому матчі), що неймовірно загострило медальну боротьбу.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Між суперниками було п’ять очок, хоча для «Дніпра-1» луганці є історично незручним суперником. У першому колі «Зоря» поступилася підопічним Кучера з розгромним рахунком, що стало першою поразкою в історії протистоянь. Тепер взяла реванш – п’ята перемога при одній нічиїй та поразці. Цей результат суттєво змінює очкові розриви в групі лідерів – «Шахтар» тепер має сім очок переваги, а «Динамо», зважаючи на нічию з «Рухом», на три очки відстає від «Зорі».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрові проблеми обох команд ми можемо вважати суттєвими. У «Зорі» з різних причин не могли зіграти провідні воротар (Мацапура), праві захисники (Данченко та Кирюханцев), а також двоє півзахисників (Чурко та Хлань), у «Дніпра-1» захисники Федорів, Лучкевич і Пуріта, півзахисник Амаш.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (мінімальна поразка в Кривому Розі) «Зоря» провела дві зміни в стартовому складі. Замість Дришлюка в середній лінії з’явився досвідчений Шахов, а Мишньова, який вимушено закривав позицію форварда, замінив Герреро – і це справжнє посилення для луганців.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У тактичному плані можна відзначити, що ван Леувен швидко привив свої команді нідерландські принципи ведення гри. «Зоря» діє в рамках тактичної формації 4-1-4-1 з переходом у 4-3-3 в фазі атаки. «Зоря» дуже швидко переходить від оборони в атаку, вінгери та форвард обмінюються зонами, зміщуються, розтягують лінію захисту суперників, а вибухова швидкість ключових гравців робить гру особливо разючою.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша перемога після болісної мінімальної поразки від «Кривбасу», проте є одна особливість у грі «Зорі», яку варто відзначити. Незважаючи на те, що «Зоря» (Луганськ) грає поза рідним містом від квітня 2014 року, а тепер вимушено передислокувалася з Запоріжжя в столицю, на своєму полі в УПЛ вона все ще не програє в сезоні 2022/23 (7 перемог і три нічиї в 10 домашніх матчах). Результат, гідний поваги.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Патрік ван Леувен («Зоря» Луганськ)
Середній бал – 4,6

16.04.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429