Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олексій Михайличенко – найкращий тренер 25-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2019/20.

Зважаючи на вражаючу медальну боротьбу в найвищому вітчизняному дивізіоні, протистояння «Динамо» та «Олександрії» мало особливу турнірну вагу. В випадку невдачі динамівці погіршували своє становище, ризикуючи першою трійкою та даючи змогу опонентам наздогнати себе за очками. Втім, перемога киян вийшла більш ніж переконливою.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер донецької «Динамо» Олексій Михайличенко. Його підопічні завдали поразки конкурентам-олександрійцям (5:1), завдяки цій перемозі не відпустивши луганців і розділяючи з ними 2-3 місця.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Після поразки від «Шахтаря» динамівці погіршили власне положення в групі лідерів, і якби «Олександрія» виграла – зрівнялася б із ними за очками. Напевно, турнірна мотивація та спортивне честолюбство неабияк «завели» київський колектив, тому що «Динамо» здобуло першу з минулого року розгромну перемогу, здолавши, до того ж, безпосереднього конкурента.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Зважаючи на кількість і важливість втрат, кадрову ситуацію динамівців перед грою з «Олександрією» можна назвати складною. Дискваліфікований захисник Денис Попов, травмовані захисники Йосип Пиварич, Микита Бурда та Віктор Циганков, а перед матчем через отруєння втратив бойові кондиції ще й Беньямін Вербич. Хоча у гостей були свої втрати, та й за кадровим підбором ми звикли автоматично зараховувати «Динамо» в фаворити, треба відзначити, що нестача перелічених гравців значно обмежила вибір господарів.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб “Динамо” зумів сповна скористатися глибиною своїх резервів. У центрі захисту зіграв номінальний опорник Кадірі (вже випробуваний в цьому амплуа), а на підмогу Буяльському був направлений Андрієвський. Вкотре відзначаємо поступове введення молодих гравців у стартовий склад – після карантину, наприклад, яскраво заявив про себе Цитаїшвілі. Вгадали тренери й із замінами, отже, використали свій кадровий потенціал і зуміли його реалізувати в матчі з конкурентами.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При своїй звичній схемі 4-3-2-1 динамівці в цій грі вимушено експериментували. Так, зважаючи на відсутність двох лідерів-вінгерів, а також те, що Де Пена почав гру в запасі, господарі вийшли без номінального лівого півзахисника (Буяльський і Андрієвський старалися мінятися зонами, атакувати розлого, створювати кількісну перевагу під час атак своїми зміщеннями). Під час гри «Динамо» зреагувало на труднощі суперника, що тривалий час грав у меншості, а вихід мотивованих гравців із лави запасних довершив справу.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поразка від «Шахтаря» – це болісне випробування для колективу, яке буде даватися взнаки й надалі, але «Динамо» дещо реабілітувалося перед «віртуальною» публікою, яка досить активно та масово переглядала трансляцію гри. Із чотирьох домашніх матчів 2020 року підопічні Михайличенка не програли жодного (наразі три перемоги та одна нічия за співвідношення м’ячів 10:3). Ясна річ, оцінку сезону команді будемо ставити лише на фініші за підсумком вирішення турнірних завдань, але відзначаємо, що якщо гра ще не ідеальна, то результат стабілізується.

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:

Олексій Михайличенко («Динамо» Київ)

Середній бал – 4,6

08.06.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429