Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Сапельняк – найкращий тренер 27-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 25-го туру Групи «А» та 28-го і 29-го турів Групи «Б» української Другої ліги

Посеред тижня відбулося відразу три тури – один у північно-західній групі, два – у південно-східній. І тріумфаторами тижня виявилися команди Херсонщини, які перегравали висококласних суперників із числа фаворитів сезону та змінювали розклад сил у групі лідерів. Відзначаємо «Мир», якому вдалося обіграти «Металіст 1925» (4:1 на виїзді) та «Дніпро» (3:1 вдома).

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Миру» Олександр Сапельняк. Його підопічні розгромили «Металіст 1925» та здобули вольову перемогу над «Дніпром», завдяки чому продовжують іти в п’ятірці найкращих Групи «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Три команди із числа географічних сусідів виявилися ще й конкурентами в турнірній таблиці – говоримо про «Енергію», «Таврію» та «Мир». Між ними зберігається дуже серйозна принциповість та велика щільність за очками, тому, щоб не відстати від новокаховців та сімферопольців, горностаївська команда вимушена була грати тільки на перемогу навіть у Харкові (що призвело до тренерських перестановок у суперників, що програли) та в домашньому матчі з дніпрянами.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У Харкові не могли допомогти «Миру» найдосвідченіші гравці групи атаки – Доценко-молодший та Савченко, останній не міг зіграти також і з дніпрянами. Все ще поза грою захисник Гаврилюк. Однак, в цілому, кадровий підбір команди дозволяє компенсувати такі втрати, більше того, за останні рік-півтора «Мир» провів омолодження колективу, тому завершує зміну поколінь та розширює варіативність складу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дуже цікавим було рішення випустити у Харкові одночасно Бойка, Кривича та Цибульського при активній підтримці високих флангів із Шмиголем та Бриньком. Це робило групу атаки стрімкою й нестримною. Тому навіть під пресингом досвідчених оборонців господарів короткі передачі на хід розривали цілісність їхньої лінії. Маючи певні втрати, команда вдало їх компенсувала. А різні плани на гру вдома та на виїзді передбачали перебудову оборонного блоку та збереження підсилення по ходу гри з розрахунком на швидкість і свіжість запасних.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Якщо у Харкові завданням гостей було наситити центр та досягти швидкісної переваги на фінальній третині поля, то вдома «мирянам» належало перебудуватися. А пропущений м’яч змусив їх поспішно коригувати склад і тактику замінами, і вони також справилися із завданням грати «першим номером» з ініціативністю та тиском на суперників – вольова перемога тому свідчення.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

У «Мира» найкраща із нині діючих безпрограшних серій – 7 матчів поспіль із листопада, коли горностаївці вдома програли СК «Дніпро-1» (1:4). Цього року у підопічних Сапельняка три нічиї та чотири перемоги у семи зустрічах, це єдина команда Групи «Б», яка не програвала ще в офіційних зустрічах 2018 року (при цьому у неї п’ятий результат за підсумками семи турів – «Реал Фарма», «Таврія», СК «Дніпро-1» та «Енергія» менше грали внічию, тому набрали більше очок).

Лауреат 27-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Олександр Сапельняк («Мир»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

08.05.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429