Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 7-го туру Favbet УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Прем’єр-Ліги сезону 2019/20.

Динамівці на шляху перебудови – новий тренерський штаб ще не здобував перемог, а тому не було сумнівів, що в домашньому матчі проти «Десни» кияни будуть грати тільки на перемогу. Тим не менш, чернігівська команда зуміла здобути три очки в складному протистоянні, вперше за час суперництва обігравши «Динамо» в офіційних матчах.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Прем’єр-Лізі – головний тренер чернігівської «Десни» Олександр Рябоконь. Його підопічні здобули виїзну перемогу над «Динамо» (2:1).

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Всі ми розуміємо різницю в підборі виконавців, загальнокомандному досвіді та класі між командами, тим більше, всі три попередніх офіційних протистояння виграло саме «Динамо». Після трьохматчевої безвиграшної серії та успішного, в цілому, старту «Десни» не йшлося про жодну недооцінку, і тим цінніша підсумкова перемога «сіверян» у цьому матчі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Загалом, деснянці підійшли до гри практично в оптимальному складі. На користь команді пішли й зарубіжні міні-збори, влаштовані на час тижня збірних. А от динамівці не змогли задіяти через дискваліфікацію Вербича, який напередодні провів видатний матч за збірну Словенії. Це безсумнівна втрата.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (0:0 з «Карпатами» вдома), чернігівці провели лише одну зміну в стартовому складі – але якраз вона виявилася вирішальною, Кузика змінив інший вінгер – Калитвинцев-молодший. Це одна із вдалих перестановок тренерського штабу «Десни», який вдало зіграв не лише на загальнокомандній мотивації, а й на спортивних амбіціях окремих своїх підопічних, що грали, по суті, проти рідної команди.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Десна» сповна використовує наявний кадровий потенціал, варіюючи складом за різними тактичними схемами (4-3-3, 4-5-1, навіть 4-2-3-1). У матч із киянами «сіверяни» ефективно захищалися та пресингували, а в кількох епізодах (включаючи й результативні) продемонстрували зразковий перехід від оборони до атаки. При тому, що команда гостей чимало грала без м’яча, вона зберігала сили на контрвипади, а тому в підсумку здобула перемогу.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Шість турів не знає поразок «Десна» (4 перемоги та 2 нічиї), а в офіційних протистояннях із «Динамо» здобуває прем’єрну перемогу. Найголовніше – чернігівська команда, за стабілізації складу та результатів, продовжує йти на другому місці. Це гучна заявка на медальну боротьбу та єврокубкові горизонти. Саме те, до чого прагнув клуб ще з часів, коли виходив із Першої ліги.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Прем’єр-ліги:
Олександр Рябоконь («Десна»)
Середній бал – 4,8

15.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429