Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 24-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-Ліги сезону 2018/2019

Боротьба за найвище місце у другій шістці в розпалі – й для команд, які борються за Трофей престижу, кожен матч має значення. Саме тому перемога «Десни» над «Карпатами» досить суттєва для всієї нижньої шістки. 2:1 – сім очок із дев’яти можливих завоювали наразі чернігівці в боротьбі з карпатівцями.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Десни» Олександр Рябоконь. Його підопічні закріпилися на сьомій позиції з 5-очковим відривом від найближчих переслідувачів.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суть матчу полягала саме в його турнірній складовій – знаючи про виїзд «Ворскли» до аутсайдерів «Десна» мала обов’язково не втрачати очки, щоб не ризикувати втратою стратегічно важливої сьомої позиції. А коли полтавські конкуренти поступилися «Арсеналу», чернігівцям навіть вдалося наростити відрив.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Через травму лишається поза грою Немчанінов, який розглядався як основний лівий захисник. Тренерським рішенням за молодіжний склад зіграли напередодні Люлька, Мостовий, Якимів, Козак та Хльобас (дехто з них тільки набирає форму після травм). Втім, проблеми «Карпат» були не меншими – Мегремич, Ді Франко та Понде лишилися поза грою через пошкодження.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Десна» другий тур поспіль використала той же стартовий склад, та й загалом, кадрова робота «сіверян» характеризується стабільністю, а ротація відбувається, більшою мірою, планово. Після поразки від ФК «Львів» чернігівська команда виграє й не міняє переможний склад.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

За номінальної схеми, яку можна трактувати як 4-2-3-1 чи 4-3-2-1, залежно від фази гри, «Десна» зуміла зіграти гнучко. Завдяки цьому вдавалося долати нестандартний для УПЛ редут «Карпат» із трьома центральними захисниками. По ходу зустрічі, коли травмувався Філіпов, його замінили по позиції на Сергійчука. Пізніше Волков також за спільним амплуа замінив Старенького. Говорячи про останні хвилини, на збереження рахунку був випущений досвідчений захисник Парцванія – замість центрхава Богданова.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога «Десни» – після виграшу над «Олімпіком», тож стабільна серія, сподіваємося, лише започатковується. А от що суттєво – якщо сформувати окрему таблицю суто за матчами 2019 року, «Десна» буде третьою після грандів (вони цьогоріч очок ще не втрачали). Точніше, розділятиме 3-4 місця з «Арсеналом», який також за шість цьогорічних турів набрав 10 очок.

Лауреат 24-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:

Олександр Рябоконь («Десна»)

Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

15.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429