Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 12-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Прем’єр-Ліги сезону 2019/20.

Після болісної поразки від «Зорі» чернігівська команда опинилася в складному положенні – конкуренти підтягнулися на таку відстань, що в кожному турі загрожують змістити «Десну» з третього місця, і права на осічку більше немає.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер чернігівської «Десни» Олександр Рябоконь. Його підопічні здобули розгромну перемогу над ПФК «Львів» на його полі (4:1), зберігши третє місце й максимально скоротивши відставання від «Динамо», яке йде другим.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

ПФК «Львів» не може виграти в чемпіонаті ще з літа, впродовж семи турів набравши всього два очка за цей період. «Десна» в попередніх матчах на полі цього суперника очок ще не втрачала. Але цей матч і позитивний результат у ньому мав велике значення для чернігівців, адже вони відчувають подих відразу кількох переслідувачів, готових скористатися будь-якою осічкою.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали свої втрати, але в господарів вони були значно серйознішими – травмовані троє півзахисників (Сабіно, Педро, Мартан), особливі обставини не дозволили задіяти ще кількох гравців. Стосовно гостей, то під питанням лишався форвард Філіпов (травмувався під час паузи в чемпіонаті, матч провів у запасі, будучи не повністю готовим до гри на своєму рівні), вже кілька турів не з’являються півзахисники Домбровський і Кузик.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти «Зорі», чернігівці провели три зміни в стартовому складі. Мостового ліворуч у захисті замінив Западня (по позиції), Конопля вийшов замість Богданова (зайняв місце праворуч у захисті з переведенням Д.Фаворова в центр поля), а Хльобас змінив у стартовому складі Картушова (Калитвинцев і А.Фаворов залишилися номінальними крайніми хавбеками різного типажу).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Десна» ефективно використовує відразу кілька тактичних схем. Проти «Зорі» це була, скоріше, 4-2-3-1, а от проти ПФК «Львів» – 4-4-2 в номінальному побудуванні та навіть 4-3-3 в певних фазах гри із тим нюансом, що Хльобас був вільним у виборі зон, часто опускався вниз, грав між лініями. Замінами гру було переведено в 4-1-4-1, тож «Десна» впевнено дограла матч по рахунку.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поразка від «Зорі» обірвала значну успішну серію чернігівців, тож тепер вони будуть працювати над стабілізацією результату та започаткуванням нових серій. Але варто відзначити, що навіть попри осічку з луганцями «Десна» зберігає третє місце й статус однієї з найкращих команд за результатами виїзних матчів. 15 очок зі своїх 23 (приблизно 2/3) «сіверяни» набрали якраз на чужих полях, довівши свою розкутість і стилістичну різноманітність.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Олександр Рябоконь («Десна» Чернігів)
Середній бал – 4,4

28.10.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429