Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Кирилюк – найкращий тренер 22-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


Після вильоту із Першої ліги команда з Черкащини поставила собі за мету поборотися за повернення на попередній рівень, однак у Групі «А» вона застала серйозну конкуренцію та рівність учасників. Тим не менш, «академіки» успішно крокують турнірною дистанцією, а в звітному турі досягли винятково важливої та яскравої перемоги.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Черкащина-Академія» Олександр Кирилюк. Його підопічні розгромили «Полісся» на його полі з рахунком 4:0, очоливши турнірну таблицю.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Без жодних перебільшень, це був центральний матч туру в Групі «А» – перемога (не проста, крупна за рахунком) не лише посприяла турнірному підйому «Черкащини-Академії», а й підкреслила перевагу команди на сьогоднішній день. І це при тому, що в двох матчах між цими суперниками на першому етапі «Полісся» набрало 4 очка із 6 можливих, не пропустивши від черкасців жодного м’яча.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Склади команд були максимально наближеними до оптимальних, але, стосовно «академіків», треба відзначити, що під час зимового антракту вони втратили основного воротаря (Панченко), дует центральних півзахисників (Євдокимов-Сафонов), а також найголовнішого форварда (Локтіонов). Тим більш вражають їхні весняні успіхи – хай і був час підготуватися до втрати лідерів, але все одно цей процес складний і вимагає зіграності, глибини складу.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Дуже своєчасно повернувся після короткотривалої дискваліфікації основний захисник Тарасенко – він став однією з найголовніших дієвих осіб гостей Житомирщини. Завдяки цьому можна було використовувати Цибульника на його основній позиції в центрі поля, а Кошелюка – праворуч.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Номінальна схема 4-2-3-1 не відображає повною мірою всієї мобільності побудови «академіків», які одночасно насичують центральну зону й сповна скористаються перевагами в швидкості та техніці на просторі. Також привертає увагу особлива побудова атаки, при якій півзахисники Сторчоус та Бойко пресингують попереду в готовності стартувати на передачу на хід. Окрім стандартів, саме ось ці швидкі, розлогі атаки з використанням вільних зон на флангах були найсильнішою зброєю гостей.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Шість турів ще від жовтня «Черкащина-Академія» не знає поразок (14 очок із 18 можливих за цей відрізок, 4 перемоги та 2 нічиї при співвідношенні м’ячів 13:3). Навесні ця команда – найуспішніша в Групі «А» Другої ліги. Вона вперше з минулого літа (4 туру) очолила турнірну таблицю.
Лауреат 22-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олександр Кирилюк («Черкащина-Академія»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

26.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429