Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Кирилюк – найкращий тренер 14-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.


У колективу ФК «Черкащина-Академія» – своя історія. Команда мала змогу зігратися ще у Першій лізі, тож після пониження в класі виявилося, що вона злагоджена, добре натренована, досить висококласна. Тож нема нічого дивного, що в Групі «А» клуб виступає досить переконливо – за підсумками одного туру був третім, за підсумками відразу шести – другим, а одного разу навіть очолював таблицю. Десь із десятого туру гра на два фронти (а «академіки» ще й продовжують успішно виступати в кубку) позначилася на результатах і «Черкащина-Академія» балансувала на межі першої п’ятірки, але перемога над одним із фаворитів сезону закріпила її положення.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Черкащина-Академія» Олександр Кирилюк. Його підопічні завдали розгромної поразки ФК «Минай» – 3:0, суттєво загостривши боротьбу в групі лідерів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Надзвичайно важлива перемога для всієї Групи «А» Другої ліги. Судіть самі: ФК «Калуш», який розділив очки з «Вересом», втримав лідерство саме завдяки осічці головного конкурента в Білозір’ї. «Черкащина-Академія», зважаючи на осічки рівнян та житомирян, змогла піднятися відразу із п’ятого на третє місце.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У господарів були втрати – вже місяць поза грою захисник Бурлін, через ліміт карток був дискваліфікований універсал Сафонов. Однак, заради об’єктивності, відзначимо, що у «Миная» також були проблеми. І якщо до відсутності захисника Допілки, який поза грою з літа, можна було награти певну заміну, то травмований напередодні гри універсал атаки Нурієв – це була втрата, до якої закарпатці не мали часу підготуватися.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
У центрі захисту відбулася вимушена рокіровка Сафонов – Орел, і це єдина перестановка для господарів порівняно з попереднім матчем у Калуші. Награна бойова основа команди витримує календарні навантаження, а локальні втрати вдається компенсувати за рахунок універсалізму досвідчених виконавців та наявності талановитої молоді (нагадаємо, черкасці здобували перемогу в Першості України U-19).
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Черкащина-Академія» дуже добре почувається в рамках награної схеми 4-2-3-1, яка залишає простір для імпровізації та можливість розкривати найкращі якості наявних гравців. Матч проти минайців пройшов за зручним для господарів сценарієм, їхній первісний план спрацював, тож не довелося вносити різкі зміни. Заміни пройшли по позиції, основний акцент ставився на освіження гри й підвищення швидкості на чужій половині поля. Третій гол, створений «джокерами», підтвердив правильність тренерських рішень.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це була перша поразка ФК «Минай» цієї осені – а також друга поспіль «суха» перемога «Черкащини-Академії». Тож після вересневого графіку, коли команда Кирилюка втратила певні очки в чемпіонаті, забираючи частину сил на кубок, у жовтні вона наверстує це все й демонструє покращення результатів у першості. Два матчі – ще не привід для далекоглядних висновків, але вже сигнал про значну стабілізацію.
Лауреат 14-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олександр Кирилюк (ФК «Черкащина-Академія»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

22.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429