Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Кучер – найкращий тренер 23-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Напередодні виграли «Динамо» та «Шахтар», сьогодні – «Зоря». Відповідно, СК «Дніпро-1» не мав права на осічку. Між тим, суперник – напрочуд складний: «Інгулець» був одним із найуспішніших суто за матчами в 2023 році та свого часу не раз відбирав очки в дніпровців, в тому числі – в першому колі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Олександр Кучер. Його підопічні обіграли петрівський «Інгулець» (2:0 на виїзді), утримуючи друге місце та зберігаючи реалістичне відставання від лідера.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Як ми пояснювали у вступі, перемога «Дніпра-1» дозволила йому не погіршити власне турнірне становище, зважаючи на успіхи всіх безпосередніх конкурентів. До того ж, «Інгулець» вважається непростим суперником для цього клубу – СК «Дніпро-1» втрачав очки в чотирьох із семи матчів з ним, включаючи умовно домашню нічию 2:2 в першому колі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали втрати, які можна вважати суттєвими. «Інгулець» вимушений був обійтися без захисника Ченбая та півзахисника Козака, «Дніпро-1» ‒ без захисників Амаша, Каплієнка, Федоріва, Пуріти, півзахисників Танковського та Пасича. Більшість гравців – через травми, це давні та болісні кадрові проблеми, які особливо сильно тиснуть на захист і фланги.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (3:2 над «Рухом») тренерський штаб Кучера здійснив три заміни в стартовому складі. Воротаря Валефа замінив Рибак, замість Назаренка, який вимушено закривав непритаманну собі позицію, ліворуч у захисті зіграв Матарріта, а в центрі півзахисту з’явився Когут замість Рубчинського. Всі три зміни позитивно вплинули на надійність гри команди біля своїх воріт – з однієї сторони, а Когут забив надважливий другий м’яч – з іншої.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

СК «Дніпро-1» системно використовує тактичну схему 4-5-1 в її реалізації 4-1-4-1. У цій формації якнайкраще реалізується атакувальний потенціал команди Кучера, коли технічні та ініціативні вінгери Мінго та Гуцуляк постійно взаємодіють з Довбиком, а сильна трійка центральних півзахисників постійно забезпечує, підживлює фронт передачами. У цьому плані побудова конструктивної гри дніпровців є однією з найбільш привабливих і ефективних у лізі.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Дві перемоги поспіль здобув СК «Дніпро-1» після напрочуд вагомої поразки від луганців, яка загострила боротьбу на рубежі медального п’єдесталу. Вперше за два тижні «Інгулець» пропустив м’яч і програв у чемпіонаті, а також не спромігся піднести чергову сенсацію в історії взаємин двох клубів.

Лауреат 23-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Олександр Кучер (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,8

29.04.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429