Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Кучер – найкращий тренер 14-го туру VBET Ліги УПЛ

Тренерський ракурс: Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Центральний матч туру та, можливо, всієї осінньої частини сезону міг або дати лідеру ще більш комфортний відрив, або покращити шанси його переслідувачів, серед яких вистачає команд із матчами в запасі. Це прекрасно розумів сам «Дніпро-1», тож у важкій боротьбі зумів вперше обіграти «гірників».

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Олександр Кучер. Його підопічні обіграли донецький «Шахтар» (2:1 в умовно домашньому матчі), збільшивши відрив від «гірників» до восьми очок.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Турнірна важливість матчу на найвищому рівні – лідер міг забезпечити собі «зимове чемпіонство», однак ніколи раніше не відбирав очки в «Шахтаря». Головний тренер «Дніпра-1» Кучер прославився як футболіст саме в складі донеччан, а наставник «Шахтаря» Йовічевич очолив цю команду, перейшовши саме з «Дніпра-1».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Втрати були в обох команд, і при цьому суттєві. У дніпровців – фланговий захисник і півзахисник Лучкевич, лівий і атакувальний півзахисник Бланко. У донеччан – півзахисники Зубков і Швед, а також гравець середньої лінії Джурасек. Як мінімум, троє із цих п’яти гравців є ключовими для своїх клубів. Особлива обставина – напередодні паузи збірних «Дніпро-1» вирішив не використовувати лівофлангового Амаша, який уже встиг стати важливим для команди.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (1:1 з «Ворсклою» на виїзді), лідер провів три зміни в стартовому складі. Бузанелло замінив Амаша на місці лівого захисника (вимушена рокіровка до фактичного початку матчу), Бабенко – Когута в центрі півзахисту, Гуцуляк – Громова в групі атаки (умовне місце лівого нападника/вінгера). Всі зміни зіграли позитивну роль у грі дніпровців.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Дніпро-1» системно використовує тактичну схему 4-5-1 у її найбільш типовому втіленні 4-1-4-1. При цьому флангові півзахисники досить активно допомагають Довбику, маючи високу середню позицію та активно комбінуючи не лише на межі карного майданчика, а й безпосередньо в ньому. Козирі «Шахтаря» ‒ зокрема, реактивного Мудрика, номінальні господарі старалися перекривати на просторі (повністю не вдалося це зробити). А от вихід одночасно Степаненка та Назарини не зміг нівелювати креативність середньої лінії «Дніпра-1», очолюваної вихованцем «гірників» Пихальонком.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це 13-й матч безпрограшної серії нового лідера. Перша за час протистоянь перемога над «Шахтарем» не лише дала «Дніпру-1» бажану перевагу в особистих зустрічах, а ще й значно закріпила положення «зимового чемпіона» нагорі турнірної таблиці. До того ж, це особиста перемога Кучера в протистоянні з Йовічевичем – «Дніпро-1» показав, що спроможний до тактичної та ігрової різноманітності, а також спроможний ефективно зіграти по супернику. Це – ознака команд, які вже можуть боротися за найвищі місця.

Лауреат 14-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Олександр Кучер (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,8

22.11.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429