Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 7-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Грали сусіди по турнірній таблиці за рівності очок – до того ж, обидві команди з першої п’ятірки. Зрозуміло, цей матч був центральним у турі, а його переможець отримував шанс на ривок вгору по турнірній таблиці.  

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер краматорського «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні обіграли «Інгулець» (2:1), розділяючи 2-4 місця та мінімально відстаючи від першого.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

З точки зору турнірної стратегії, обіграти потенційного конкурента в боротьбі за медалі було особливо важливо. До того ж, «Інгулець» прибував у бойовому складі, обидва суперники були розлюченими двома останніми нічиїми. Тут не могло бути сумнівів у максимальній мотивації, а обидві команди належать до числа фаворитів.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Загалом, склади команд наближені до оптимальних, але господарі не змогли розраховувати на досвідченого форварда Кірієнка, який гарно виходив на заміни, обов’язково загострюючи гру, а у гостей через травму давно залишається поза грою нападник Сула. Тобто, суперники були +/– в рівних умовах щодо кадрів. Та й матчі попереднього туру за тяжким графіком останнього місяця проводили в один день – не можна говорити, що в когось була перевага в свіжості.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти «Кременя», який «Авангард» провів кілька днів тому в Полтаві, Косевич зробив тільки одну зміну – Сухаров праворуч у захисті замінив Воробея. Утім, тут треба мати на увазі, що команда має гнучкий півзахист, який може набувати більш атакувального чи більш оборонного вигляду за рахунок зміщення акцентів у опорній зоні. Цього разу вибір кадрів виявився незручним для гостей, які виставили тактику в три центрбеки.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Авангард» володіє базовим набором тактик, які, залежно від нюансів півзахисту, варіюються від 4-3-2-1 до 4-2-3-1. Цього разу краматорці висунули Лобова вище двох опорників, а після його травми вийшов Демченко, якого повернули із «Колоса», і взагалі почав грати чистого атакувального півзахисника. Така побудова вдало накладалася на потужний блок півзахисту та центру захисту гостей, а перерозподілення м’ячів із центру на фланги для швидкого переходу ставило складні завдання перед трійкою центрбеків «Інгульця» складні завдання, які вона двічі не виконала.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Авангард» цього сезону не програвав по грі – у чемпіонаті втратив очки у Івано-Франківську через технічну перемогу за заміну незаявленого на матч гравця, у кубку вилетів по пенальті. На своєму полі в чемпіонаті «Авангард» не програє 5 матчів (4 перемоги та 1 нічия, м’ячі 9:5), що дуже важливо, адже у місті Краматорськ є великий інтерес до команди й фани потребують гарних результатів.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Олександр Косевич («Авангард»)

Середній бал – 4,6

05.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429