Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 4-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

«Авангард» останніми роками виступає дуже успішно, щороку поновлюючи клубні рекорди на першоліговому рівні. Як наслідок, настав уже той час, коли краматорська команда всерйоз кидає виклик лідерам і навіть обігрує їх. Як було це цього разу, коли «зелено-жовтим» вдалося завдати поразки екс-учасникам Favbet Прем’єр-Ліги.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер краматорського «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні на виїзді завдали мінімальної поразки «Чорноморцю», захопивши лідерство в дивізіоні.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Чорноморець» – один із фаворитів сезону, який на своєму полі не програвав із квітня місяця впродовж 4 матчів у Прем’єр-Лізі, перехідних матчах плей-офф та Першій лізі. До того ж, одеситів неабияк мотивувала поразка від «Минаю» в минулому турі. Переграти в гостях таку досвідчену команду – це велике досягнення й свідчення гарної організації гри.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У команд були втрати, але, вважаємо, їх можна було компенсувати за рахунок глибини складу. Якщо у гостей не міг зіграти через травму лише один гравець (Сухаров, який конкурує за позицію правого фулбека), то в одеситів випало відразу троє гравців – основний і один із найдосвідченіших центральних захисників (Васильєв), фланговий універсал (Голіков), новий атакувальний півзахисник (Ярошенко), який встиг уже себе гарно зарекомендувати. Всі – через травми.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Краматорська команда досить давно вже виділила та награла свій основний бойовий склад, тому в кадровому плані вона ніколи не кидається в крайнощі, проводить планову ротацію, використовує гравців за призначенням. В останніх матчах склад «Авангарду» незмінний, навіть у плані замін можна зрозуміти логіку та спрогнозувати вихід тих же Моісеєнка та Кірієнка.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У матчах проти статусних суперників, як гарно вміють контролювати м’яч та мають сильний атакувальний потенціал, «Авангард» зазвичай виставляє відразу трьох центральних півзахисників із руйнівними завданнями. За рахунок цього суперник грузне в центрі поля, йому не вдається без пресингу починати свої атаки, він не має часу на спокійне, неспішне прийняття рішень. При номінальній тактиці 4-3-3 (4-3-2-1 в грі без м’яча) краматорці компактно зустрічають суперників, шикують подвійний редут за рахунок низького опускання опорників.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Авангарду», а якщо залишити за дужками інцидент із заміною в матчі з «Прикарпаттям», який закінчиться технічною поразкою за рішенням КДК, то вже 6 матчів ще з минулого сезону краматорці не знають поразок (5 перемог і 1 нічия, м’ячі 12:6). Станом на зараз, команда Косевича очолює турнірну таблицю і навіть після зняття 1 очка за івано-франківський матч «Авангард» все одно лишатиметься одним із лідерів.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Олександр Косевич («Авангард»)

Середній бал – 4,8

17.08.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429