Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 28-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Найбільшою несподіванкою туру стала поразка лідера. «Арсенал» втратив чергові весняні очки, хоча й відчував, що конкуренти можуть його наздогнати. І в цій сенсаційній перемозі не лише вина тих, хто поступився, а й заслуга тих, хто виграв.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні нав’язали боротьбу «Арсеналу», зуміли нейтралізувати його найнебезпечніші загрози та здобули перемогу (1:0) у матчі 28-го туру, зберігши сьоме місце й навіть скоротивши відставання від групи лідерів.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

В останніх турах «Авангард» не міг виграти, а лідер приїздив особливо мотивованим, тому що втратив свою солідну перевагу над конкурентами й ризикував втратити одноосібне володіння першим місцем. Тому перемога в матчі над «Арсеналом» засвідчила становлення оновленого весняного складу краматорців, що дуже важливо, адже, загалом, виступає команда поки що нерівно.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарі, радше, продовжують пошук оптимального складу. Із тих, хто не потрапив у заявку, хіба що Даудова можна назвати гравцем, який визначав ігрове обличчя «Авангарду» в останні роки. А от у «канонірів» проблеми були досить відчутними. Через дискваліфікацію пропускали тур основний центральний захисник Зозуля та форвард Фещук, і це змусило їх перебудовувати награну лінію оборони.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Як ми вже відзначали, «Авангард» продовжує ротацію. Скажімо, в оборонному блоці ці зміни стають максимальними і визначальними. Порівняно з іншими матчами, відзначимо повернення на фланги оборони Ульянова та Воробея (переведення Моїсеєнка на місце вінгера виявилося ефективним ходом). Відзначимо успішність проби Ховбоші як центрального півзахисника (в обороні у нього спершу були невдалі матчі).

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Гра краматорської команди будується на надійній обороні з низькою лінією та взаємопідстраховкою, а також на швидкому переході. У матчі з «Арсеналом» Косевич задіяв мобільну, змінну групу атаки, де Кірієнко, будучи номінальним центрфорвардом, постійно опускався вниз, міняючись місцем із Собком, а флангові хавбеки В.Шарай та Моїсеєнко постійно завантажували м’яч в карний майданчик, зміщувалися зі своїх позицій, розтягуючи оборону суперників. Непогано використала команда й стандарти, тому в кінцівці й максимально використала кутовий.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша перемога краматорців після трьох турів без виграшів, та ще й над лідером, котрого мотивує загострення медальної інтриги. За останні три гри «Авангард» набрав п’ять очок, нарешті досягнувши успіху після кількох матчів, де справи могли були бути кращими. Вдома підопічні Косевича не програють із жовтня, тож далі належить спробувати перервати 7-матчеву безвиграшну виїзну серію.

Лауреат 28-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Олександр Косевич («Авангард»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

20.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429