Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 24-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Кожен матч у групі лідерів спроможний суттєво змінити турнірне становище. З огляду на це, перший поєдинок звітного туру з інтересом спостерігала вся країна. І «Авангард» вкотре довів реноме незручного, вольового суперника. Краматорський клуб цього сезону відбирав очки в багатьох команд із групи лідерів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер краматорського «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні перемогли в гостях «Металіст 1925» (1:0), завдавши харків’янам першої домашньої поразки з вересня місяця.

1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для «Металіста 1925» цей поєдинок був особливо важливим – після поразки на Закарпатті харків’яни знову могли б претендувати на місце в трійці найкращих. А от «Авангард» у випадку успіху не лише ще міцніше закріпився б на восьмому місці, а й повертав би собі реальні шанси підтягнутися до групи лідерів на відстань успіху в одному турі. Хоча, як повідомлялося, краматорський клуб не має завдання підвищитися в класі, колектив зберігає спортивну мотивацію – фінішувати якомога вище.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали втрати. У харків’ян дискваліфіковано провідного опорника Кольцова та флангового півзахисника Романова, ще троє гравців із групи ротації перебували в лазареті. У гостей напередодні гри травми зазнав молодий захисник Савін, який у дограванні сезону постійно грав у основному складі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після попереднього туру, коли «Авангард» вдома розділив очки з «Балканами» (3:3), тренерський штаб краматорців оновив відразу чотири позиції в стартовому складі. Так, у Харкові вийшла повністю нова зв’язка центрбеків (Мірошник-Сидоренко замість Савіна-Брюхова), на позицію лівого захисника повернувся Воробей (у попередньому матчі це був Дедяєв), а Кірієнко замінив Собка – таким чином, він перейшов на вістря атаки, а Нехтій та Матяж підтримували його з глибини поля.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Авангард» використовує тактичну схему 4-5-1, в якій особливу роль відіграє трійка центральних півзахисників із Лобовим на вершині трикутника. У грі без м’яча вся команда компактно «сідає» – вінгери допомагають фулбекам на рівні з ними, опорники створюють другий редут над задньою лінією, вся команда перекриває можливість для проникаючих передач, відрізаючи атакувальних гравців суперника. Ця тактика вимагає від команди великої пильності та ретельності в виконанні тренерської установки, а також забирає у них багато енергії.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вісім очок набрав «Авангард» у літньому дограванні – це четвертий показник серед усіх команд ліги, із восьми останніх матчів він програв лише один, і хоча уже десять турів незмінно посідає восьме місце – впевнено скорочує відставання від групи лідерів за очками, тож зберігає хороші шанси на фінішний спурт.

Лауреат 24-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Олександр Косевич («Авангард» Краматорськ)

Середній бал – 4,6

16.07.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429