Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 19-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


Стартовий тур Першої ліги в 2019 році був примітним відразу кількома матчами із підвищеною турнірною вагою, тому залишив багато причин для роздумів. Аналізуючи протистояння 19 ігрового тижня, ми прийшли до висновку, що не було результату сенсаційнішого, аніж той, який зафіксовано в Луцьку. «Авангард» здобув мінімальну перемогу, забивши переможний м’яч досить пізно по ходу другого тайму, і в підсумку втримав цей результат навіть без двох вилучених гравців.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні зуміли обіграти «Волинь» на її полі, завдяки чому обійшов її в турнірній таблиці й вийшов на четверте місце.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Волинь» справедливо вважається одним із фаворитів у боротьбі за підвищення в класі. Взимку турнірне положення команди погіршилося через зняття 6 очок, тож їй було нікуди відступати. У посиленому складі лучани явно збиралися здобути три очки й закріпитися в групі лідерів. Натомість, «Авангард» використав свій шанс, самовіддано відпрацював у захисті та ефективно застосував, імовірно, єдиноможливу успішну тактику для цього поєдинку.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
При цьому завдання «Авангарду» ускладнювалися кадровими проблемами – напередодні виїзду в Луцьк в лазареті перебували захисники Мірошник та Ульянов, що змусило тренерський штаб вдатися до перестановок. Свої втрати були й у волинян, але, відзначимо, цей клуб має потужний добір гравців, тож мав змогу їх компенсувати.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Після зимових змін «Авангард» точково оновив свій склад. Якщо співставляти з останнім матчем осінньої частини сезону, краматорці провели відразу п’ять змін у «старті», включаючи вихід дебютанта Трояновського та центрбека Єрмакова, який повернувся із «Десни». На 75% було перебудовано оборонний блок, а загалом у матчі Косевич використав трьох новачків.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Тактична схема «Авангарду» (4-2-3-1) дозволяла досягти насиченості на підступах до власного штрафного майданчика, а також швидко переходити від оборони в атаку – це саме те, що треба, в виїзді до одного із найпотужніших конкурентів. Але по ходу гри тренерський штаб гостей зіткнувся із кількома викликами. Це вилучення двох флангових захисників (півгодини простої меншості, заключні хвилини – вдев’ятьох), а також перелаштування волинян, які в другому таймі перейшли на гру в два форварди.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це четверта поспіль перемога «Авангарду», якщо вести відлік із осені. А за результатами виїзних матчів краматорська команда друга, набравши 22 очка в 11 матчах. Тільки лідер чемпіонату – СК «Дніпро-1» – має кращі показники на виїзді.
Лауреат 19-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Олександр Косевич («Авангард»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

24.03.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429