Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 1-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру української Першої ліги сезону 2018/19.

У стартовому турі нового сезону на «Авангард» очікувало непросте випробування – візит у гості до «Інгульця», який на початку минулого сезону завдав краматорцям розгромної поразки на їхньому ж полі, та й взагалі аж до заключних турів боровся за підвищення у класі. Тим не менш, петрівський клуб цього разу не зумів обіграти «зелено-жовтих». 2:4 – і це одна із найголовніших сенсацій початку чемпіонату.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні завдали поразки висококласному, зіграному супернику, проявивши чудовий характер і бійцівські якості.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Авангард» заслужив славу непоступливої команди, однак його суперник має вищі турнірні амбіції та вище рейтингове місце. Обіграти «Інгулець» на його полі рідко кому вдається, а чотири м’ячі за один матчі петрівці вдома раніше взагалі не пропускали. Результативна та вольова гра команди на Кіровоградщині – чудовий початок сезону.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

З різних причин у матчі не змогли взяти участь півзахисники Даудов, Гранкін, Нечипоренко та ще кілька гравців. До того ж, у новому сезоні команді доведеться звикати грати без основного лівого захисника Ульянова та братів Шараїв – усі вони покинули Краматорськ. Успішний результат оновленого колективу, а також вдала гра новачків, обнадіюють.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб вдало використовував універсалізм гравців як на центральному плацдармі, так і на флангах. Вдало дебютували Скоблов і Задерецький, а по ходу матчу – й Сеницький з Лучиком. За рахунок універсалізму виконавців вдавалося досягати потрібних перестановок та зберігати свіжість, а під кінець гри швидкі й молоді змінники утримали потрібний гостям темп.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Проти «Інгульця» гості із Краматорська виставили потужний склад за схемою 4-2-3-1, яка в потрібний момент легко перебудовувалася на 4-3-3. Понад оборонною лінією розміщувалися двоє націлених на оборону опорників, у грі без м’яча до них відразу опускався Скоблов, виставлений трішки вище. Серія замін призвела до, з одного боку, підтримання жорсткості в обороні та відборі, а з іншого – до готовності ще швидше контратакувати.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Якщо рахувати від минулого сезону, безпрограшна серія «Авангарду» триває вже чотири матчі поспіль. Продовжується й успішна смуга ігор краматорців у Петровому (три без поразок, дві перемоги й одна нічия). Звісно, по стартовому туру робити далекоглядні висновки зарано, але ця перемога радує прихильників команди.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Олександр Косевич («Авангард»)

Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

23.07.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429