Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Іванов – найкращий тренер 14-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Дуже важливим із усіх точок зору був цей тур, а серед матчів, які вирізнялися в турі, можна відзначати й поєдинок у Волочиську. По-перше, вага турнірна – «Агробізнес» у випадку перемоги міг замахнутися на лідерство, гостям три очки дозволили б зайняти плацдарм для повернення в групу лідерів. По-друге, принциповість – два тижні тому Маркевич попрощався з волочиською командою й одразу після призначення завітав сюди з новими підопічними.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Олександр Іванов. Його підопічні на своєму полі переграли вдома «Чорноморець» (2:0), разом із двома конкурентами розділяючи перше-третє місця в турнірній таблиці.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Команда гостей – дуже досвідчена, із високим загальним класом і великою мотивацією, яка часто зростає після зміни тренера. Самі господарі – в групі лідерів, за умови великої щільності та з урахуванням матчів конкурентів мали можливість претендувати на лідерство. Перемога в такому матчі дає своєрідний кредит довіри в.о. головного тренера, підтверджує правильність курсу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Склад волочисців був максимально наближеним до оптимального – не зміг зіграти давно травмований Стасишин, а також тримаємо в пам’яті Іванченка, відданого в оренду в друголігову «Буковину». А от у гостей втрати можна визнати величезними (навіть попри розлогий склад і наявність резервної команди): через травми не могли зіграти захисники Грачов і Гошкодеря, півзахисники Мусолітін і Танчик, нападник Коваль. Дискваліфікованим був ще один атакер – Павлов.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб «Агробізнесу», в цілому, зберіг всі напрацювання Маркевича-молодшого й просто не мав часу на якісь серйозні, фундаментальні зміни. Відзначаємо, що Іванов два тури поспіль повторює один і той же варіант стартового складу, та навіть у загальних рисах виконував подібні заміни. Попри відносно невеликий кількісно підбір гравців, ростер наповнений грамотно, а тому є й внутрішня конкуренція, і зміна.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Агробізнес» використовує схему 4-2-3-1 із досить потужним оборонним блоком, дуетом центрхавів із широким діапазоном дій, а також мобільною, рухливою групою атаки. Головний здобуток цієї команди – за досить короткий період літньої паузи та початку сезону їм вдалося змінити сам ігровий малюнок і філософію підопічних, навчити команду грати в комбінаційний футбол через пас.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга «суха» перемога поспіль для «Агробізнесу», але, попри те, що команда тільки освоюється після кількох поразок поспіль і зміни головного тренера, є й хороші новини. Так, уже зараз можна говорити, що клуб проводить найкращий сезон за час виступів у Першій лізі. А станом на зараз (разом із ФК «Минай») волочиський клуб є найкращим за виступами на своєму полі – по 19 очок у восьми домашніх іграх. 

Лауреат 14-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Олександр Іванов («Агробізнес»)

Середній бал – 4,6

20.10.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429