Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Хацкевич – найкращий тренер 27-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

Найбільш статусний поєдинок України футбольної – матч вітчизняних грандів – вийшов дуже інформативним та насиченим справжньою тактичною боротьбою двох непересічних фахівців, які в цілому досить успішно працюють з провідними клубами нашого чемпіонату. Перемога в такому поєдинку – цінне звершення за будь-яких обставин, а тим більше – коли вона загострює медальну й навіть чемпіонську інтригу.

Тож наш сьогоднішній лауреат – другий тур поспіль – головний тренер «Динамо» Олександр Хацкевич. Його підопічні перемогли «Шахтар» на виїзді, скоротивши до одноматчевої відстані розрив із лідером.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Один із найголовніших матчів внутрішньоукраїнського сезону – своєрідна «вітрина» для тактичних та інших ігрових досягнень, а тим більше, за обставин, коли ще не вирішено долю чемпіонства й перемога у зустрічі з найголовнішим конкурентом надає цілком реальні шанси позмагатися за титул. «Динамо» цього сезону досягнуло переваги у боротьбі з «гірниками» (+2=1–1, враховуючи суперкубкове протистояння) й нині має шанс відвоювати ще й перше місце за умови зразкового завершення вирішальної фази сезону.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У динамівців були втрати, які ми можемо вважати суттєвими. Мова, передовсім, про середину поля, де гості Харкова не дорахувалися двох виконавців – і якщо Сидорчук не грає через травму давно, то Шапаренко в останніх турах демонстрував оптимальну форму, тож його втрата була вкрай болючою й різкою. Також не зміг бути в строю травмований наприкінці єврокубкових виступів центральний оборонець Кадар. Однак у «гірників», зауважимо заради справедливості, також були відсутні кілька гравців, що могли б претендувати на місце в основі у випадку готовності.  

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Динамівські кадрові рішення спрацювали. По-перше, відзначимо вдалу появу Шабанова поруч із Бурдою – новачок, який пережив чимало критики після кількох невдалих матчів, діяв досить злагоджено й синхронно з обороною, не просто не зіпсувавши гру, а видавши поєдинок, що заслуговує на відзнаку. Пройшов випробування першим Класичним словенець Вербич. А Шепелєв зіграв досить високо, і ця тренерська задумка багато в чому визначила підсумок протистояння, тому що центрхав дуже допомагав висунутому на вістря Бесєдіну за рахунок високого пресингу.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Використавши для цього матчу награну схему 4-2-3-1, «Динамо» зуміло неабияк здивувати спостерігачів. Говоримо, передовсім, про висунутого під нападника Шепелєва, а також дуже ефективну роботу центральної зони в цілому. Саме там кияни досягли стратегічної перемоги, звідти націлювали загострюючі передачі та швидкі контратаки. Успішно діяла оборона, яка вибудувала чітку й нерозривну лінію, рідко даючи зональні збої. Моменти, які виникали у суперників, були неминучими – високий клас атакувальних виконавців «Шахтаря» зумовлює небезпеку при грі один в один, однак «привозів» від захисту в цілому не було, а взаємне страхування виявилося на високому рівні. Наприкінці гри гості наростили тиск на чужій половині поля за рахунок виходу двох нападників (по позиції та замість центрхава, задля збільшення рухливості та освіження на фінальній третині поля). І це також спрацювало.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Навесні «Динамо» в ударі – шоста поспіль перемога, від початку весни жодної очкової втрати. Найголовніше ж – присутня позитивна динаміка щодо оборонної гри. Із останніх п’яти матчів кияни пропускали лише в одному. Далі на підопічних Хацкевича очікує другий цьогорічний візит до «Вереса» – команди, яка останньою перемагала динамівців.

Лауреат 27-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги: 

Олександр Хацкевич («Динамо»)

Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

16.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429