Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Чижевський – найкращий тренер 3-го туру другого етапу Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру 2-го етапу Першої ліги сезону 2023/24.

«Інгулець» не програвав шість турів, він гостро потребував трьох очок під час візиту на Хмельниччину, тому що напередодні втратив очки з «Кудрівкою-Нивою» (0:0). Тим не менш, «Агробізнес» вперше з 2019 року зумів обіграти петровський клуб

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Олександр Чижевський. Його підопічні обіграли петровський «Інгулець» (1:0 у домашньому матчі), дозволивши лідеру довести відрив до восьми очок і значно загостривши конкуренцію серед його переслідувачів.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суперники не зустрічалися після початку повномасштабного вторгнення, але раніше це було рівне протистояння (+1=1–2 з невеликою перевагою «Інгульця» – 3:5). Перед звітним туром гості дещо відстали від лідера й сподівалися скоротити 5-очковий розрив із «Карпатами». В той же час, «Агробізнес» в випадку перемоги підіймався б із восьмого місця та відривався від переслідувачів.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

В «Агробізнеса» з різних причин не були задіяні троє захисників (фланговий Гаврушко, центральні Даценко та Мячин), в «Інгульця» – нігерійський нападник Стефен, новачок-оборонець Романченко та кілька молодих гравців. Але, в цілому, головні виконавці були в доступі своїх команд, отже, суперники в одному з найважливіших матчів туру зіграли в максимально оптимальних складах.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (0:3 від «Лівого берега» на виїзді) тренерський штаб волочищан вніс дві зміни в стартовий склад. Замість Сливи ліворуч у захисті з’явився Квасний (заміна по позиції), а Волкова під нападником замінив Кузьмин (так само). Обидві заміни були вдалими.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова тактична схема «Агробізнеса» – 4-5-1 в різних варіаціях (4-2-3-1 або 4-4-1-1). При цьому особливу роль відіграє гравець під нападником. Зважаючи на те, що «форварда-вежу» грає високий Войтіховський, великий обсяг робіт під ним виконує Кузьмин, який також розганяє атаки і разом із Толочком видає хороші загострювальні паси.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після розгромної поразки від «Лівого берега» волочиський клуб потребував реабілітації. Перемога над одним із головних претендентів на медалі – гідний результат, який компенсує невдачу минулого туру. До слова, на своєму полі «Агробізнес» виступає переконливо: вісім матчів без поразок із вересня місяця (після 0:1 від «Карпат» – п’ять перемог і три нічиї в Волочиську поспіль).

Лауреат 3-го туру 2-го етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Олександр Чижевський («Агробізнес» Волочиськ)
Середній бал – 4,6

08.04.2024
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429