Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Чижевський – найкращий тренер 15-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

Передостанній повний тур 2020 року мав відразу кілька матчів підвищеної уваги, і один із них відбувався в Миколаєві. Зустрічалися дві команди з першої п’ятірки, яких розділяли всього три очка при вже досить значних безпрограшних серіях у кожного із суперників.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Олександр Чижевський. Його підопічні здобули виїзну перемогу над МФК «Миколаїв» (2:0), очоливши турнірну таблицю за підсумками неповного 15-го туру.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Напрочуд важливий матч для обох команд – його переможець мав нагоду суттєво піднятися в межах групи лідерів і зробити заявку на зимівлю на дуже престижній позиції, до чого, звичайно, прагне кожен колектив. До того ж, обидві команди були в хорошій змагальній формі, а також у бойових (наскільки це можливо в наші дні) складах. Для «Агробізнесу» ця перемога була на вагу першого місця.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів було кілька втрат, і найбільш суттєва – перебір карток в Одарюка, героя попереднього матчу (два м’ячі в ворота житомирян). Гості ж підійшли до гри в більш наближеному до оптимального складі. До відсутності травмованого Немтінова, який наразі завершує відновлення, звикли. А без інших гравців хіба що «зменшувалася лава запасних», тобто, широта можливостей тренерського штабу в різноманітності змін по ходу матчу.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Влітку та вже після початку сезону «Агробізнес» покинуло кілька провідних гравців, під удар були поставлені боєздатність середньої лінії та флангів оборони. Тим не менш, за рахунок, переважно, внутрішніх резервів команда компенсувала ці втрати (конкретніше ключові рішення ми розбирали в попередній статті про номінацію Чижевського, див. 12-й тур). Що особливо цікаво: порівняно з попереднім матчем (4:0 проти тернопільської «Ниви») тренерський штаб «Агробізнесу» не здійснив жодної заміни, а за останніх чотири тури рокіровка була лише одна. Вражає, як при не найбільш широкому кадровому контингенті цей колектив повернув собі лідируючі позиції після важкого початку.

  1. Тренерська майстерність – 4

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Агробізнес» цього року системно грає за тактичною схемою в три центрбеки, при цьому в новому сезоні формація 5-4-1 діє без колишнього лідера середньої лінії Кухарука, але завдяки різноплановості Черненка та комбінаторності Думанюка це не зруйнувало побудови команди в центрі поля. Можна говорити про те, що тактика команди не є гнучкою та адаптивною під різних суперників, але при суттєвих літніх втратах і відносно невеликій обоймі гравців штаб обрав дієве рішення, придатне для вирішення турнірних завдань.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це вже шоста перемога поспіль для «Агробізнеса» із загальним рахунком 18:3 (найбільш тривала виграшна серія в поточному чемпіонаті України серед команд Першої ліги). За останній місяць підопічні Чижевського не втратили жодного очка. До того ж, іде третій рік суперництва волочиської команди з МФК «Миколаїв», а вона так і залишається непереможною в протистоянні з цим складним суперником.

Лауреат 15-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Олександр Чижевський («Агробізнес» Волочиськ)
Середній бал – 4,6

25.11.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429