Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Таран – найкращий тренер 24-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


Друга ліга кожного туру радує «лобовими» протистояннями претендентів на підвищення в класі – цього разу зустрічалися друга та третя команди Групи «Б», після матчу між якими або могла зрости «прірва» між фаворитами в боротьбі за підвищення в класі, або могла знову відродитися інтрига.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер запорізького «Металурга» Олег Таран. Його підопічні здолали «Гірник» на його полі з рахунком 3:1, очоливши турнірну таблицю.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Металург» не мав іншого виходу, аніж грати тільки на перемогу – перед цим туром він відставав від другого місця на чотири очка, тож у випадку поразки відставання від «Гірника» ставало б критичним. До того ж, на першому етапі запоріжці змогли завоювати в матчах з криворіжцями лише тільки одне очко із шести можливих, що, разом із спогадами про протистояння в минулорічному чемпіонаті ААФУ, додавало принциповості протистоянню.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Запорізька команда перебувала в катастрофічному стані з точки зору кадрової ситуації – через дискваліфікацію вибули троє основних гравців (правий захисник Корохов, універсал центру Сарапій, стрижневий гравець команди, а також атакувальний півзахисник Сачко, який перебуває в гарній формі, адже в минулому турі відзначився двома голами в ворота «Кристалу»). Травма не дозволила взяти участь у грі провідному форварду Яровенку. Тож у запасі гостей значилося всього четверо гравців, один із яких воротар, а два – травмованих.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
«Діри» в обороні запоріжці латали за допомогою переводу туди двох чистих півзахисників, на вістря атаки був номінально висунутий хавбек. Маючи в розпорядженні, по суті, лише одну заміну, гості вимушені були грати на жилах та  морально-вольових якостях. Можна тільки порадіти за команду, яка за таких складних обставин зуміли здобути прекрасний результат.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Схему запоріжців можна номінально описати як 4-1-4-1, але при цьому треба враховувати кілька факторів – постійну зміну позиціями групи атакувальних півзахисників, наявність «фальшивої дев’ятки», відсутність особливих варіантів у ротації. Гості добре використовували простір, агресивно діяли на фінальній третині поля та завдали відчутно більше ударів, ніж суперники.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це друга поспіль перемога «Металурга» після невдалого візиту в Кременчук. Але, попри поразку від лідера, загалом запоріжці успішно грають проти безпосередніх конкурентів. А навесні вони здобули 15 очок – стільки ж, як інші дві найуспішніші команди Другої ліги в 2019 році (як «Мир» та «Гірник», який до цього не втрачав очок навесні, а на своєму полі не програвав у чемпіонаті).
Лауреат 24-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олег Таран (МФК «Металург» Запоріжжя)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

06.05.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429