Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Шандрук – найкращий тренер 9-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.
«Верес» після переходу із УПЛ в Другу лігу перезавантажив склад, тому зіткнувся із природніми проблемами формування оновленого колективу, потрібен був час на зіграність та налагодження гри. Тепер же команда, яка невдало стартувала, набирає хід. Підтвердження чому – перемога над одним із лідерів на його полі.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – в.о. головного тренера «Вереса» Олег Шандрук. Його підопічні зуміли завдати ФК «Черкащина-Академія» поразки на його полі, тож рівненський клуб піднявся із восьмого на шосте місце в Групі «А» Другої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Білозірський клуб грає зіграним складом, який пройшов великий шлях і виступав разом і на першоліговому рівні. Обіграти таку команду на її полі – серйозне досягнення, адже «Черкащина-Академія» до цього розділяла лідерство із ФК «Калуш», а також до цього не програвала вдома в чемпіонаті.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
З різних причин у грі не змогли взяти участь найдосвідченіший вінгер Котляр та кілька захисників. При фактично оптимальному складі суперників це були дуже серйозні втрати, які зумовлювали певні перестановки та потенційно позбавляли «Верес» тих переваг, які Котляр дає при фланговій грі та виконанні подач зі стандартів.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Після нічийного результату в матчі з тернопільською «Нивою» тренерський штаб рівнян провів відразу чотири перестановки – Фіяло замість Бабійчука в воротах, Рафальський замість Дубини в центрі захисту, Саламаха замість Котляра на правому фланзі, Яременко замість Сада із перебудовую півзахисту.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Номінальну схему рівнян можна узагальнити як 4-2-3-1, однак у цьому виїзді був дуже важливий нюанс. Півзахисника Сада замінив у стартовому складі Яременко, тобто, він перейшов на вістря, а поруч із ним діяв форвард Маїк, який відзначається чіпкістю та умінням нав’язати й виграти боротьбу. Таким чином, «Верес» здобував перевагу на чужій половині поля як при довгих передачах, так і при дрібній комбінаційній грі.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Після провального старту результати «Вереса» вирівнялися – це очікувалося, зважаючи на статусний підбір гравців та високі завдання. За останні чотири тури рівняни не програли жодного разу, набравши за цей місяць 10 очок із 12-ти можливих. Однак далі настає ще більш відповідальний відрізок, адже після стабілізації команді належить підтягуватися до лідерів, а літо було «втрачене», тож «Верес» навіть при рівності учасників Групи «А» втратив забагато.
Лауреат 9-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олег Шандрук («Верес»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

17.09.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429