Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Надуда – найкращий тренер 17-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

Перед початком сезону «Епіцентр» також називався в числі фаворитів сезону, проте на старті відчував труднощі з тактичною перебудовою та рокіровкою складу під вимоги нового тренерського штабу, тож у бойову форму ввійшов уже по ходу сезону. Перемога над лідером довела ефективність цього процесу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер дунаєвецького «Епіцентра» Олег Надуда. Його підопічні завдали поразки київському «Лівому берегу» (3:1 на своєму полі), що призвело до зміни лідера в північно-західній групі.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У першому колі «Лівий берег» завдав дунаєвецькій команді розгрому на своєму полі, до того ж, лідер прибував на Хмельниччину після поразки в Черкасах – максимально мотивованим та налаштованим. Обіграти хай і новачка дивізіону, проте з таким підбором гравців, це серйозне досягнення та доказ ефективності епіцентрівської команди з оновленим складом гравців і тренерів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів не міг допомогти команді Пуканич – хоча провідний гравець минулого сезону Другої ліги й перебував у запасі. Що ж стосується гостей, то з різних причин не могли зіграти досвідчені воротар Ситников, захисник Карамушка та низка молодих гравців.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Стартовий склад дунаєвчан повністю повторив той, який починав матч у Вінниці (перемога над «Нивою» ‒ 5:3). У цьому контексті треба відзначити кілька локальних рішень. Лівий захисник Кравченко розкрився в «Епіцентрі» вище на фланзі. Навпаки, на правому фланзі захисту вимушено грав вінгер Пліс (не вперше). Універсальний креативний хавбек Немтінов цього сезону закриває правий фланг півзахисту. А от поки повертає бойову форму основний форвард Івашко, на вістрі діє бразилець Барбоса, який раніше грав із глибини.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тренерський штаб Надуди та консультанта команди Нагорняка, передовсім, переглянув тактичну схему – відмовившись від побудови в три центрбеки, «Епіцентр» перейшов на найпоширенішу сучасну формацію 4-2-3-1. У кінці тренерський штаб підтримував темп замінами, в якийсь період виставивши форварда-гренадера Івашка та додавши мобільності з виходом Буя та В.Кузіва. Відзначаємо, що вп’яте в сезоні забивають гравці «Епіцентра», яких тренери випускають на заміну.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога дунаєвецької команди. Що особливо важливо, здобуваються ці очки з конкурентами в боротьбі за вищі місця. В останніх чотирьох турах «Епіцентр» утримує п’яте місце в Групі «А», причому, поступово скорочує відставання від більш успішних конкурентів і з таким темпом може максимально поліпшити своє турнірне положення напередодні перерви в чемпіонаті.

Лауреат 17-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Олег Надуда («Епіцентр» Дунаївці)
Середній бал – 4,8

10.11.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429