Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Краснопьоров – найкращий тренер 6-го туру другого етапу VBET UA Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

У звітному турі забезпечили собі підвищення в класі два учасники змагань, також значно загострилася боротьба за плей-офф – вистачало сенсаційних результатів. Але ми звертаємо увагу вболівальників на ту конкуренцію, яка виникла в середовищі аутсайдерів. Зокрема, серед тих, хто бореться за збереження прописки в дивізіоні. Там клуб, який ще недавно замикав таблицю, здобув надважливу перемогу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФСК «Маріуполь» Олег Краснопьоров. Його підопічні обіграли СК «Полтава» (4:0 у виїзному матчі), вперше відірвавшись від конкурентів з останнього місця на не мінімальну відстань.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У першому колі другого етапу СК «Полтава» виграла в маріупольців на їхньому полі – 4:2. Вона мала чотири очка переваги над ФСК «Маріуполь», тоді як передостанній клуб змагань лише на два очка випереджав «Гірник-Спорт» і в випадку невдачі міг би ще й повернутися на найнижчу позицію в таблиці. Тож можна зрозуміти мотивацію азовців – цей виїзд був для них ключовим.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали свої втрати. Ключова в господарів – їхній атакувальний півзахисник Щербак, лідер таблиці найкращих асистентів, який уже три тури не може допомогти своїй команді. Також через перебір карток не міг зіграти фланговий оборонець Савенков. У гостей серйозного удару зазнав захист, тому що крім Павлиша, який давно поза грою, не міг допомогти ФСК «Маріуполь» ще й Чушенко. Втрати, можливо, не критичні, проте суттєві для двох команд.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відразу чотири зміни в стартовому складі провели маріупольці – захисника Чушенка, півзахисника Доброхотова, нападників Літовченка та Биковського замінили в стартовому складі захисники Мамросенко та Скиба, півзахисник Мельниченко та нападник Літюк.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

По-перше, відзначимо тактичну різноманітність ФСК «Маріуполь». Команда чергує різні тактичні схеми – 4-3-3/4-1-4-1, 4-4-2 та навіть 5-3-2. Саме останню схему використали в Полтаві, зв’язавши сильні сторони суперника та задавши собі потрібну мобільність у переході від оборони до атаки. За рахунок нової схеми були перекриті можливості СК «Полтава» в загостренні через центральний плацдарм, у той же час маріупольці втікали в контратаки й сповна використовували простір. Важливий факт: три з чотирьох голів створені Биковським і Літовченком, яких приберегли на посилення під час гри. План ФСК «Маріуполь» на матч спрацював і виявився сюрпризом для господарів.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Три тури не знає поразок ФСК «Маріуполь» (дві перемоги та нічия – сім очок із дев’яти можливих за цей час). Відзначимо, що підопічні Красноперова вже три тури перебувають не в зоні безпосереднього вильоту й вперше за весь час здобули не мінімальний відрив від останнього місця (чотири очка над «Гірником-Спорт».

Лауреат 6-го туру другого етапу в номінації «Тренер туру» VBET UA Першої ліги:
Олег Краснопьоров (ФСК «Маріуполь»)
Середній бал – 4,6

14.05.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429