Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Краснопьоров – найкращий тренер 14-го туру першого етапу Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Першої ліги сезону 2023/24.

Напередодні «Інгулець» перервав свою 25-матчеву безпрограшну серію, зазнавши розгромної поразки від «Лівого берега». І хоча відрив у лідера Групи «Б» дуже суттєвий, не позаздриш тому супернику, хто в такий момент трапився йому на шляху. А от ФСК «Маріуполь» вкотре підніс гучну сенсацію, здобувши перемогу на полі недавнього учасника УПЛ.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФСК «Маріуполь» Олег Краснопьоров. Його підопічні обіграли петровський «Інгулець» (1:0 в виїзному матчі), завдавши лідеру Групи «Б» першої домашньої поразки в чемпіонаті.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Переграти лідера на його полі до цього нікому не вдавалося. До того ж, у «Інгульця» не було жодних підстав недооцінювати маріупольців – у першому колі в Борисполі підопічні Краснопьорова першими в чемпіонаті відібрали в петрівців очки (1:1 в більшості).

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Інгулець» підійшов до матчу в робочому, оптимальному складі, тоді як у гостей були суттєві втрати. Говоримо про травмованих вінгера Биковського та нападника Зубкова, а також відсутність півзахисника Булгакова, спроможного також закрити місце флангового захисника. Ці втрати значні для ФСК «Маріуполь», у якого, до того ж, не було такої глибини складу, як у суперника.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (умовно-домашня перемога 3:1 над ФК «Чернігів») маріупольська команда провела всього одну зміну в стартовому складі – вимушену. Замість Булгакова в центрі півзахисту з’явився Мельниченко. В цілому ж, команда творчо підходить до вирішення складних кадрових завдань. Наприклад, лівого захисника в останніх матчах грає центрбек Мамросенко. Під час сезону неодноразово тренерський штаб використовував універсалізм своїх гравців і вимушено змінював тактичну схему.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФСК «Маріуполь» ‒ одна з найбільш тактично гнучких команд дивізіону. Вона освоїла, щонайменше, чотири тактичних схеми в рамках формацій з трьома та двома центрбеками. Цього разу Краснопьоров запропонував «Інгульцю» тактичну схему 4-2-3-1 в обороні/4-3-3, в атаці, покладаючись на просту й надійну гру в обороні та блискавичний перехід в контратаки. Це спрацювало – гості вдало діяли по рахунку, хоча утримувати його доводилося ще з дебютного відрізку.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога маріупольців. ФСК «Маріуполь», зважаючи на складні матчі конкурентів та потенційні втрати очок, не лише утримує пікове для себе четверте місце, а й наздоганяє за очками «Лівий берег» (третє місце, по 24 очки). Цього сезону підопічні Краснопьорова, зберігши місце в Першій лізі лише через зняття з турніру деяких команд, послідовно відібрали очки в усіх фаворитів турніру (1:1 з «Лівим берегом», 0:0 з «Вікторією», 1:1 та 1:0 з «Інгульцем»).

Лауреат 14-го туру першого етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Олег Краснопьоров (ФСК «Маріуполь»)
Середній бал – 5,0

30.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429