Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Федорчук – найкращий тренер 31-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 29-го туру Групи «А» та 33-го туру Групи «Б» української Другої ліги – заключних у регулярному сезоні 2017/18

Перед заключним туром все ще жила інтрига навколо третього місця в південно-східній групі Другої ліги. Після перемоги «Таврії» над запорізьким «Металургом» з рахунком 9:0 у матчі, який відбувся раніше за інші, було зрозуміло, що новокаховцям у Нікополі не можна втрачати очки. ФК «Нікополь» вів, однак наприкінці зустрічі пропустив двічі й зазнав поразки – 1:2.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні здобули вольову перемогу над нікопольцями на їхньому полі, гарантувавши собі третє місце в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Третє місце є стратегічно важливим, тож за нього вели боротьбу відразу кілька клубів, а до останнього туру шанси зберегли два із них. «Енергія» могла здобувати бажану позицію тільки у випадку перемоги, що ускладнювалося тим, що ФК «Нікополь» має славу грози авторитетів, що особливо добре грає на своєму полі. Тож саме вольова перемога новокаховської команди вирішила долю позиції під дуетом лідерів.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Команди підійшли до матчу в майже бойовій готовності. Стосовно гостей, варто відзначити відсутність травмованого атакувального хавбека Розсохатого, а також Кравчука – провідного центрбека, через що «Енергії» навіть довелося відійти від звичної схеми в троє центральних оборонців. Але, зважаючи на те, що цей гравець пропускав не перший матч, у гостей був час перебудуватися, хоча повністю компенсувати його відсутність під кінець сезону не було можливості.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У грі «Енергії» було кілька важливих перестановок. Так, номінальний опорник Кірєєв зайняв місце вище, граючи в фазі оборони третього центрхава, а в фазі атаки часом навіть другого форварда. Цікавою була тактична роль Молочка – номінального крайнього форварда, на ділі – гравця широкого діапазону дій, який діяв на одній висоті з Бочаком під час позиційних атак, постійно підтримував атаку. Таким чином, попереду гості розташовувалися дещо несиметрично, зручніше на себе здійснюючи тиск на редут нікопольців.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Розпочавши із схеми 4-2-3-1 (при більш звичній для себе 5-2-3 з переходом у 3-4-3), «Енергія» з легкістю перебудовувалася від однієї фази гри до іншої. За рахунок швидких флангів, здійснювався швидкий перехід від оборони в атаку. По ходу матчу здійснювалися своєчасні заміни по позиції, що дозволило зберегти темп (навіть при неповному запасі). А переможний м’яч забив Зінатуллін, який вийшов на заміну.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Не так давно в «Енергії» була осічка у виїзному матчі – в останніх трьох турах команда здобула чотири очка, тому й не змогла посісти третю позицію достроково. Однак треба відзначити, що навіть при обмеженості та малому досвіді більшості кадрів новокаховська команда витримала темп чемпіонату, а за виїзними матчами навіть стала другою в групі «Б», набравши 29 очок в гостях (більше за «Металіст 1925», менше за СК «Дніпро-1».

Лауреат 31-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Олег Федорчук («Енергія»)
Середній бал – 4,6

03.06.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429