Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Федорчук – найкращий тренер 26-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 24-го туру Групи «А» та 27-го туру Групи «Б» української Другої ліги.

Найгучнішою сенсацією чергового ігрового дня Другої ліги став підсумок новокаховського поєдинку. «Енергія» обіграла «Металіст 1925», відмінивши дострокове вирішення найголовніших питань сезону, хоча був варіант, при якому ми б уже дізналися ім’я тих, хто першим підвищився у класі. З мінімальним рахунком новокаховська команда обіграла харків’ян, таким чином, здобувши перемогу над володарями другого місця.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні завдали поразки «Металісту 1925» (1:0), завдяки чому закріпилися на третьому місці Групи «Б», хоча позаду серйозні переслідувачі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У Групі «Б» Другої ліги ще на старті виділялися два очевидних фаворити, які значно переважають конкурентів за кадровим потенціалом та організаційними можливостями. Плюс, було ще кілька клубів із більш досвідченими, більш статусними виконавцями. Однак саме «Енергія» захопила третю сходинку – і цією перемогою над одним із грандів довела невипадковість того, що є їхнім найголовнішим переслідувачем.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Якщо порівнювати з осінньою частиною сезону, «Енергія» втратила воротаря Старченка, хавбека Ковальчука та форварда Шастала із числа лідерів, а також кількох гравців ротації. Однак конкретно в цьому матчі у новокаховської команди не було втрат. Натомість, харків’яни вже не могли розраховувати на досвідченого Едмара, який повернувся у США. Вже по ходу матчу господарям довелося проводити вимушені заміни, але про це – вже у пункті 4.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У ролі лінійних використані універсали Прокіпчук та Дедяєв (у цій команді вони починали зовсім у інших амплуа), у півзахисті свободу дій отримав Росляков, націлений на удар. А в атаці була використана вся різноплановість Бочака, Молочка та Вакулинського, різних за стилем та фізичним обдаруванням гравців, тиснучи на оборону харків’ян. Давно не було у грандів таких матчів, коли стільки випробувань випадало їхнім редутам.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Цієї весни «Енергія» є чи не єдиною командою, яка успішно може варіювати дуже різними тактиками (скажімо, із чотирма оборонцями і п’ятьма – з максимально насиченим центром оборони). Цього разу команда зіграла в три центрбеки, а коли через травму випав Кравчук – заміна його на Киреєва засвідчила, що «Енергія» не збиралася просто відбиватися залишок часу. Маючи в резерві не надто досвідчених гравців, господарі мали сміливість запускати їх у гру. Як наслідок, витримали запропонований темп і не провалили кінцівку.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Нещодавно «Енергія» поступалася із іншим фаворитом сезону – і в гостях у СК «Дніпро-1» зазнала мінімальної поразки. Тому важливо було вдало зіграти з харків’янами особливо вдало, щоб не втратити третє місце. Вдалося реабілітуватися за програш спортклубівцям, однак наразі статистика команди нестабільна. Тому кожного туру для «енергетиків» готується нове випробування у боротьбі за третє місце Групи «Б».

Лауреат 26-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Олег Федорчук («Енергія»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

30.04.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429