Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Федорчук – найкращий тренер 20-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Дербі Херсонщини – одне з найбільш яскравих у сучасній ПФЛ, а тим більше, зараз, коли обидві команди претендують на місце в горішній п’ятірці, а «Кристал» всерйоз наблизився до здобуття медалей і підвищення в класі. З огляду на це, перша за тривалий період перемога новокаховців у обласному центрі – це подія туру в Другій лізі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер новокаховської «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні обіграли на виїзді «Кристал» (2:0), суттєво загостривши лідерську боротьбу в Групі «Б» і повернувши собі місце в першій п’ятірці.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Дербі Херсонської області завжди цікаве, а тим більше зараз, коли воно має настільки велике значення для групи лідерів Групи «Б». До того ж, враховуємо принциповість у взаєминах (директор «Кристалу» Шевцов разом із групою гравців на чолі з Цоєм колись плідно працював у «Енергії»), а також той факт, що за останній рік новокаховська команда не здобула жодної перемоги над херсонцями, а в обласному центрі не вигравала з довоєнних часів – квітня 2013 року.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Тут рівність: херсонці через травми та дискваліфікації не змогли задіяти основних центральних захисників (Малиш і Жовтюк), але «Енергія» підійшла до гри з неповним запасом, де значилися граючий тренер команди й резервний воротар, який на останні хвилини вийшов на заміну в поле.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з програним матчем із МФК «Миколаїв-2», новокаховська команда провела дві зміни в стартовому складі – замість Нестерука ліворуч у захисті вийшов Бесараб, а Гавриленка в півзахисті замінив Кривич. При цьому варто розуміти, що тренерський штаб знайшов нове місце Шевченку (він грає такого собі «хвилеріза», центрального півзахисника з оборонними функціями), а номінальний півзахисник Данковський успішно закриває проблемну позицію правого захисника. Особливість команди Федорчука: десять її гравців у віці молодіжної збірної (1998 р.н. і молодші) зіграли більше 10 матчів у поточному сезоні.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Енергія» в сучасній Другій лізі була одним із першопрохідців тактичної схеми гри в три центральних захисники, яка в сучасному переосмисленні знову набуває популярності в вітчизняному футболі. Граючи в 5-3-2, новокаховська команда досягає потрібної щільності на своїй половині поля та в центральній зоні, а наявність двох форвардів дозволяє проводити швидкі атаки по всій ширині фронту.

5. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

З огляду на численні кадрові втрати (а вже по ходу сезону команду покинуло п’ятеро гравців), «Енергія» лишається дуже нестабільною командою. Якщо на початку сезону вона навіть була серед лідерів (пікове місце – друге, яке зберігалося кілька турів), то восени тривалий час не могла виграти. Саме під кінець осінньої частини сезону новокаховській команді вдалося знову дещо покращити свої результати.

Лауреат 20-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Олег Федорчук («Енергія» Нова Каховка)

Середній бал – 4,4

11.11.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429