Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Микола Цимбал – найкращий тренер 5-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

У цьому сезоні серед рейтингових лідерів, поруч із «Чайкою» та «Нивою», був і «Реал Фарма». До цього не програвав і міг обійти лідера в випадку перемоги.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер тарасівської «ЮКСА» Микола Цимбал. Його підопічні обіграли одеську «Реал Фарму» (4:0 у домашньому матчі), утримуючи лідерство.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суперники зустрічалися вперше – проте, зважаючи на підбір досвідчених гравців, які складають основу ЮКСА, навряд чи тренерський штаб «Реал Фарми» не розумів, який суперник зіграє проти нього. Три очка різниці робили результат протистояння особливо вагомим.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Великих втрат у цьому матчі суперники не мали. За винятком одного нюансу. «Реал Фарма» обходиться без травмованого захисника Дмитрієва, тоді як у ЮКСА навпаки повернувся після перелому носа півзахисник Ховайко. Так що невелика перевага у кадровому питанні була на стороні господарів.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

ЮКСА, хоча є новачком дивізіону, який влітку повністю наново формував свій склад, встиг його награти. Тож після переможного виїзду до Львова (2:0 над «Карпатами-2») лише одну позицію було оновлено. Замість Венді на вістрі атаки вийшов Кос. Потреби в інших рокіровках просто не було.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Цимбал награв своїй команді дієву тактичну схему 4-2-3-1, в якій особливу роль відіграє центральний півзахисник Євдокимов. Він активно підключається вперед, створюючи кількісну перевагу на межі середньої та фінальної третини поля, а також активно комбінує з групою атаки. Цього разу, забезпечивши перевагу в два голи вже в першому таймі, ЮКСА зберегла настрій на другу половину гри через ротацію. Власне, ще два голи – в доробку джокерів Бейєра та Венді.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога ЮКСА при 5-матчевій безпрограшній серії. У новому сезоні після підвищення в класі вчорашній аматорський клуб іде без поразок у Другій лізі з показником 89% набраних очок від числа можливих. Вдруге в сезоні Цимбал здобуває перемогу в номінації «Найкращий тренер туру Другої ліги».

Лауреат 5-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Микола Цимбал («ЮКСА» Тарасівка)
Середній бал – 4,6

04.09.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429