Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Михайло Басараб – найкращий тренер 16-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

Після перемоги над лідером «Скала 1911» була в центрі уваги. Виїзд у Чернігівську область, до одного зі своїх головних конкурентів, був не менш визначальним для стриян, аніж епічний матч із «Дружбою».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – в.о. головного тренера стрийської «Скали 1911» Михайло Басараб. Його підопічні обіграли ФК «Кудрівка» (2:1 у виїзному матчі), наростивши не мінімальний відрив над переслідувачами.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У першому колі «Скала 1911» переграла кудрівчан – 4:3, проте зберегла враження про суперника як добре організованого, збалансованого колективу. Виїзд до нього вбачався важким, адже ФК «Кудрівка» була найближчим переслідувачем стриян і відставала лише на два очки. Перемога виводила підопічних Даценка на чисте п’яте місце.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Проблеми ФК «Кудрівка» можна вважати суттєвими – через перебір карток тур пропускав оборонець Руденко, через травми – захисники Лещенко та Щедраков, півзахисники Жикол, Гармаш і Зубашівський, нападники Кулик і Коваль. Були свої втрати і в стриян – захисник Аксьонов, півзахисники Іванченко, Лебеденко та Мазур, нападник Богомаз. Особлива обставина – ФК «Кудрівка» приймала стриян не в рідному селі на натуральному газоні, а в обласному центрі на штучному полі. До такого більшості західноукраїнських команд доводиться важко звикати через нестачу подібного покриття в регіоні.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 4
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (мінімальна перемога в гостях у лідера – «Дружби») тренерський штаб стриян провів лише одну зміну в стартовому складі. Мазура на місці правого півзахисника замінив Гуменяк. Інших змін «Скала 1911» не могла собі дозволити через недостатню глибину складу та суттєві кадрові втрати.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Скала 1911» застосувала традиційну для себе тактику 4-1-4-1, прекрасно розуміючи, що на озброєнні суперника є різні формації (в підсумку ФК «Кудрівка» обрала не 5-4-1, а 4-2-3-1). Незважаючи на домінуючу перевагу господарів у володінні м’ячем (70-30%), гості значно ефективніше пробивали по воротах ‒ 71% точності влучення в співвдношенні ударів загалом до ударів у площину воріт проти 50% у суперника.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога «Скали 1911» з мінімальною різницею в рахунку, причому ці шість очок здобуті в матчах на виїзді в конкурентів у боротьбі за вищі місця. Поки що про тривалі серії стабільності не говоримо, проте відзначаємо, що стрияни закріпилися в п’ятірці найкращих – у них тепер п’ять очок переваги над найближчими переслідувачами (крім «Кудрівки», це ще й «Рух-2»).

Лауреат 16-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Михайло Басараб («Скала 1911» Стрий)
Середній бал – 4,6

05.11.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429