Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Михайло Басараб – найкращий тренер 15-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

Було багато причин, чому «Скала 1911» мала остерігатися виїзду в Кагарлик. «Дружба» до цього не програвала в чемпіонаті на своєму полі, а напередодні, будучи лідером змагань, не змогла виграти в ФК «Кудрівка» (нічия 0:0), що слугувало додатковою мотивацією на матч одного із переслідувачів. До того ж, на аматорському рівні «Дружба» була значно успішнішою та обігрувала стриян в очному протистоянні. Тим не менш, цього разу «Скала 1911» взяла реванш.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – в.о. головного тренера стрийської «Скали 1911» Михайло Басараб. Його підопічні обіграли мирівську «Дружбу» (1:0 у виїзному матчі), завдавши першої домашньої поразки лідеру.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У поточному чемпіонаті «Дружба» ще не програвала вдома. І хоча «Скалу 1911» вона відносно легко здолала на аматорському рівні, причин для недооцінки не було – стрияни добре зарекомендували себе в Другій лізі, а господарі в минулому домашньому матчі втратили очки з «Кудрівкою» (0:0), так що однозначно максимально налаштовувалися на цей матч.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У кожної з команд були втрати, проте, вважаємо, гості постраждали від кадрових проблем значно серйозніше. Якщо «Дружба» не могла розраховувати на захисника Юречка (вже кілька турів) та півзахисника Недолю (ще з минулого сезону), то «Скала 1911» недорахувалася з різних причин сімох футболістів, зокрема, таких важливих, як захисник Аксьонов, півзахисники Лебеденко та Іванченко, нападник Богомаз.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти ПФК «Звягель» (1:3 на своєму полі), тренерський штаб «Скали 1911» провів три зміни в стартовому складі. Солобчук замінив Завгороднього (в воротах) а замість Лісовика та Лук’янченка в середній лінії з’явилися Чепелюк і Мазур (додаткове посилення опорної зони та свіжий вінгер). Зміни виявилися вдалими.

 1. Тренерська майстерність – 4
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Скала 1911», більшою мірою, використовує тактичну схему 4-1-4-1. У замінах в Кагарлику команда звертала увагу на підтримання темпу гри, освіження центру поля та в цілому зміни по позиціях. При суттєво більшому володінні м’ячем «Дружби», при більшій кількості ударів по воротах гості старалися щільно закривати суперників і перекривати їм можливість пробивати без перешкод, через що атака господарів була незвично малоефективною (низький відсоток влучності ударів, менше, ніж зазвичай, влучань у площину воріт).

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після зміни головного тренера «Скала 1911» набрала вже дев’ять очок і постійно барражує між 5-6 місцями. Втім, досягнення молодого в.о. головного тренера – домашня перемога над «Чайкою» (2:1) та виїзна над «Дружбою» з мінімальним рахунком. Поки що в стриян під керівництвом Басараба по три перемоги та поразки, проте є позитивна динаміка та сподівання на внутрішнє посилення через повернення декого з травмованих гравців.

Лауреат 15-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Михайло Басараб («Скала 1911» Стрий)
Середній бал – 4,6

28.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429