Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Леонід Кучук – найкращий тренер 6-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Дуже контрастний матч видав «Рух» – наскільки кволо виглядав у першому таймі, настільки й додав у другому, завдавши в підсумку своєму супернику розгромної перемоги. Цікаво, що хід гри повністю змінили тренерські рішення – зміна нападника в перерві, нарощення пресингу, пришвидшення гри.  

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер львівського «Руху» Леонід Кучук. Його підопічні обіграли МФК «Миколаїв» (4:1), перегравши цього суперника вперше за час суперництва.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Львівський клуб пережив першу поразку в сезоні, поступившись у Волочиську, а потім витратив сили на кубковий матч на Рівненщині. Стояло питання про правильний розподіл сил і кадрів, а в гості їхав суперник, рівний за очками, до того ж, раніше ніколи в історії не програвав «Руху» в офіційних матчах.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Суттєва (давня) втрата для львів’ян – це травма Каленчука, досвідченого гравця й потенційного лідера півзахисту. В іншому «Рух» підійшов до гри в бойовій формі – відсутність Мисика пояснюється ротацією, а Габріель напередодні був відданий в оренду в друголіговий ФК «Калуш» задля отримання ігрової практики. Особлива обставина в грі – це травма Антві, який вийшов на заміну й встиг відзначитися голом і асистом, але, зважаючи на тривале відновлення, ще не був в оптимальних фізичних кондиціях і змушений був попросити заміну.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Маючи прекрасний підбір гравців, «Рух» дозволяє собі планову ротацію в великих обсягах. Порівняно з кубковим матчем проти «Вереса», було проведено шість змін у стартовому складі, а якщо співставити з останньою грою чемпіонату, програною «Агробізнесом», – три. Особливо суттєві зміни – це вихід молодого Сіднея замість Леандро в обороні, Копини замість Мартинюка в центрі поля, а також більш тактично гнучкого Климчука – замість Синиці в групі атаки.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Рух» – тактично гнучка команда, в її арсеналі є відразу кілька тактичних схем. По ходу сезону львів’яни використовували побудову з трьома центральними захисниками і з трьома центральними півзахисниками, вишиковували гравців за умовною схемою 5-4-1 з варіацією в 5-3-2, а також 4-1-4-1 з варіацією в 4-2-3-1. Цього разу тренери використали схему з чотирма захисниками та трьома центральними півзахисниками, при цьому в нападі команда сповна задіювала ігрову імпровізацію, гарно діючи на просторі.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цей матч був реабілітацією за «позапланову» втрату очок у Волочиську, до того ж, позитивом є перемога над суперником, якого раніше не вдавалося обіграти в офіційних матчах.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Леонід Кучук (ФК «Рух»)

Середній бал – 4,6

01.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429