Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Леонід Кучук – найкращий тренер 24-го туру Першої ліги

Леонід Кучук, fcrukh.com

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19.

Винниківський «Рух» значно нижче в турнірній таблиці, ніж краматорський «Авангард» (напередодні цього перенесеного туру був 11-м, у той час, як господарі – шостими). Тим не менш, цього сезону у матчах проти цього суперника здобув 4 очка із 6 можливих. Виїзна перемога дозволила винниківцям закріпитися на 11 місці та за два тури до завершення зберегти шанси на те, щоб наздогнати когось із конкурентів і зробити 1-2 кроки вгору в таблиці.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Руху» Леонід Кучук. Його підопічні обіграли на виїзді «Авангард» із рахунком 2:1.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

За великим рахунком, господарі давно за очками відстали від групи претендентів на медалі, а гості давно відірвалися від тих, кому треба відстоювати своє місце у Першій лізі. Тим не менш, окрім цілком зрозумілого бажання фінішувати якнайвище в таблиці та поліпшити історію взаємин одне з одним, гравці обох команд ще й мали доводити тренерам, що на них можна розраховувати і в наступному сезоні – а це також додаткова мотивація.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Рух» не міг розраховувати через травми та захворювання відразу на чотирьох гравців, а саме – на центральних півзахисників Г.Баранця, Каленчука та Чепелюка, а також на вінгера Буя. Кожен із них, у випадку, якби був здоровим, претендував би на місце в основі, а декого можна назвати навіть стилеутворюючим гравцем для нинішнього «Руху». Господарі також не змогли задіяти кількох гравців, але все ж втрати винниківців були значимішими навіть за умови широти й варіативності їхньої заявки.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з виграним матчем минулого туру (4:0 над «Агробізнесом»), тренерський штаб провів відразу чотири перестановки в стартовому складі. Заставного праворуч у захисті замінив молодий новачок Ходорченко, замість Нікітюка в центрі захисту вийшов Лобай, а замість півзахисників Русина та Грися вийшли Марушка та Сідней, спричинивши суттєві зміни в побудові команди.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

На матч у Краматорську «Рух» вийшов у зовсім новій тактиці – замість класичної на сьогодні 4-2-3-1 формація набула вигляду 5-3-2. Причому, винниківський колектив зіграв із високими фланговими захисниками (латералями) та «плаваючою» групою атаки, завдяки чому Климчук та Бойчук багато переміщалися, розтягували редут «Авангарду» та часто видавали сміливі сольні рейди. А за потреби, залишаючи трьох захисників позаду, «Рух» з легкістю нарощував чисельну перевагу на чужій половині.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога винниківців і певна реабілітація за поразку в Харкові (попередній виїзд «Рух» завершив поразкою). Варто відзначити таку обставину. За підсумками десяти весняних турів «Рух» розділяє 2-3 місця з «Колосом» за кількістю набраних у 2019 році очок (по 19), поступаючись лише «Волині».

Лауреат 24-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Леонід Кучук («Рух»)
Середній бал – 4,6

16.05.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429