Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Кирило Куренко – найкращий тренер 27-го туру Другої ліги

Кирило Куренко, фото fcminaj.com

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.

Заключний тур чемпіонату все ще зберігав інтригу – і його тріумфатором став футбольний клуб «Минай», який на останньому віражі обійшов «Черкащину-Академію» й здобув перемогу в північно-західній групі Другої ліги, а з нею – пряму путівку в Першу лігу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Минай» Кирило Куренко. Його підопічні здолали тернопільську «Ниву» на її полі з рахунком 2:1, виконавши своє завдання й підвищившись у класі.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для минайців цей матч був визначальним – вони достроково гарантували собі місце не нижче другого, а, отже, можливість поборотися за Першу лігу. Але в випадку перемоги в Тернополі та поразки «академіків» на Рівненщині ФК «Минай» підіймався напряму – уникаючи тяжкого випробування стикових матчів.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У матчі з «Нивою» гостям не міг допомогти досвідчений захисник Корнутяк, який вибув до кінця сезону, пережив операцію, натомість, уже по ходу тернопільського матчу травми отримали оборонець Ощипко та універсал Федак, який грав у півзахисті. Господарів травма позбавила провідного форварда Литовченка, а по ходу весняної частини сезону вони відрахували з команди відразу трьох гравців, дограючи з кадровим дефіцитом.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем – виграним у «Поділля» (3:1), тренерський штаб закарпатців провів три заміни в стартовому складі. Замість Поповича в воротах вийшов Кулинич, травмованого Корнутяка в захисті змінив Ощипко, а замість Микуляка з’явився Федак, який зайняв місце правого півзахисника.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Минай» цього сезону застосував відразу кілька різних тактичних схем – при попередньому головному тренерові системно застосовував схему з двома форвардами, при новому керівникові тренерського штабу випробував різні варіанти, але спинився на побудові 4-3-3. При ній особлива роль відводиться Страшкевичу та Карнозі, які можуть творити в центрі над «хвилерізом» (це був Дмитренко), вони активно підтримують форварда Гегедоша, який також користується фланговою активністю команди.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

28-річний естонець Куренко розпочав роботу в ФК «Минай» у січні, ставши куратором роботи клубної ДЮСШ, а очолив першу команду лише на початку травня – в розпал весняної частини сезону, на вирішальні заключні п’ять турів регулярної першості. Тим не менш, йому вдалося налагодити командну дисципліну, побудову гри та особливо чіткість захисту. Як наслідок, «Минай» виграв усі п’ять матчів, а Куренко став єдиним тренером у сезоні, який не втратив жодного очка.

Лауреат 27-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Кирило Куренко (ФК «Минай»)

Середній бал – 4,6

26.05.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429