Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Колінс Нгаха – найкращий тренер 25-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19

Боротьба у Другій лізі в самому розпалі – за три тури до фінішу не визначено ще нічого, тож у групі лідерів кожна команда намагається не втрачати очки, йти крок у крок із конкурентами, розраховуючи на їхню осічку. В цьому контексті перемога вінничан у Калуші особливо важлива – вона здобута над одним із конкурентів, який більшу частину сезону йшов у групі претендентів на медалі.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вінницької «Ниви» Колінс Нгаха. Його підопічні здолали ФК «Калуш» на його полі з рахунком 3:2, продовжуючи йти другими в Групі «А» із мінімальним відставанням від лідера – «Черкащини-Академії».
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Для калушан перемога в цьому матчі означала продовження переслідування групи лідерів, але поразка відкидала їх назад, лишаючи хіба суто теоретичні шанси на підвищення в класі. Саме тому для вінницької «Ниви» так багато означає перемога над цим суперником на його полі – за певних обставин, якби на Черкащині лідер не обіграв «Буковину», вінничани б очолили турнірну таблицю. Також відзначимо, що матч мав додаткову принциповість, тому що кілька екс-вінничан грають нині за ФК «Калуш».
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Особливих втрат у гостей не було – відзначимо лише відсутність півзахисника Рогозіна, який у минулому турі отримав попередження й був замінений у перерві матчу з «Черкащиною». Навпаки, після одноматчевої дискваліфікації повернувся в гру найдосвідченіший форвард гостей Браславський.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Після перемоги в Черкаській області вінничани провели всього одну рокіровку в стартовому складі – замість Рогозіна матч у Калуші з перших хвилин розпочав Браславський. Повернення основного центрального нападника дозволило ефективніше використати Коровікова, який міг діяти з глибини, що дуже зручно для виїзної моделі з контратаками та швидким переходом від оборони в атаку.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Гра в Калуші проходила за складних погодних умов – по ходу поєдинку тільки посилювалася злива, а через затяжну дощову пору натуральний газон міського стадіону надмірно зволожився, гравцям доводилося враховувати в’язкість та слизькість покриття. Не в останню чергу, із пристосуванням до цієї обставини пов’язані заміни гостей у перерві. За номінальної схеми 4-2-3-1 вони вдало перешиковувалися й, маючи мінімальну перевагу після першого тайму, впевнено наростили її після перерви. Але в момент, коли суперник відіграв два голи, «Нива» зуміла зіграти й по результату, забезпечивши собі потрібний підсумок матчу.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Вінницька «Нива» виграє четвертий матч поспіль. Навесні вона в когорті найуспішніших команд Другої ліги (15 очок за п’яти перемог при двох поразках). Серед тренерів, які очолили свої команди під час зимового антракту, Колінс Нгаха наразі найефективніший – 71% набраних очок із числа можливих.